Головна Усі консультації Суспільство і життя Авто

Продаж транспорту нерезиденту здійснюється за загальновстановленими правилами

Як продати трактор з товариства в Україні в товариство в Грузії?

Така операція проводиться за загальновстановленими правилами і, на нашу думку, не має яких-небудь особливостей в оформленні. Підставою для продажу буде договір купівлі-продажу або поставки, укладений за нормами ЦКУ. Митне оформлення залежатиме від того, коли за договором відбудеться перехід права власності на трактор і хто буде відповідати за таке митне оформлення – покупець чи продавець. Адже якщо перехід права власності відбудеться ще в Україні, то експорт трактору здійснюватиме його власник-нерезидент.


 

І тільки якщо договором буде передбачено, що перехід права власності відбудеться вже в Грузії або що продавець бере на себе обов’язки з митного оформлення перетину трактором кордонів, то цим питанням займатиметься продавець. Також договором слід буде врегулювати питання доставки трактору і його страхування під час транспортування. І строки розрахунків за нього, враховуючи те, що, згідно із українським законодавством з валютного контролю, зараз ці розрахунки (якщо поставка трактору буде раніше, ніж його оплата) потрібно провести протягом 90 календарних днів, інакше постачальнику-резиденту загрожуватиме пеня. 

Якщо у вас є ще якісь запитання щодо оформлення тощо такого правочину, прохання конкретизувати, який саме його аспект вас цікавить. 

Автор:
Бикова Ганна
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Суспільство і життя / Авто
Теги:
Експорт , Нерезиденти , Транспортні засоби , Договір

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі