Головна Усі консультації Облік та звітність Облік окремих операцій

Документальне оформлення операції з внесення частки в пайовий капітал запасами

Як документально оформити операції з внесення частки в пайовий капітал запасами?

Відповідно до ст. 2 Закону про кооперацію пайовий фонд - це фонд, що формується з пайових внесків членів кооперативу і є одним із джерел формування майна кооперативу, розмір якого може змінюватися. А от за ст. 20 Закону про кооперацію для забезпечення статутної діяльності кооператив у порядку, передбаченому його статутом, формує пайовий, резервний, неподільний та спеціальний фонди. Тож пай є одним із видів корпоративних прав.

Тому при отриманні паю у вигляді будівельних матеріалів за п. 11 П(С)БО 9 первісною  вартістю  запасів,  що  внесені  до статутного капіталу   підприємства,   визнається   погоджена    засновниками (учасниками)  підприємства  їх  справедлива вартість з урахуванням витрат, передбачених п. 9 цього П(С)БО.

Пунктом 2.9 Методичних рекомендації з бухобліку запасів, визначено, що первісною вартістю запасів, що отримані як внесок до статутного (пайового) капіталу підприємства, визнається погоджена засновниками (учасниками) підприємства їх справедлива вартість з урахуванням витрат, передбачених п. 2.2 Методичних рекомендацій

При цьому сама справедлива вартість визначається відповідно до П(С)БО 19. За ним справедлива  вартість - це сума, за якою можна продати актив або оплатити  зобов'язання  за  звичайних  умов на певну дату. 

Також п. 2.9 Методичних рекомендацій встановлено, що при визначенні справедливої вартості запасів підприємство може використовувати дані про: 

а) останню ринкову ціну операцій з відповідними запасами (за умови відсутності суттєвих негативних змін в технологічному, ринковому, економічному або правовому середовищі, у якому діє підприємство); 

б) ринкові ціни на подібні активи, скориговані з урахуванням індивідуальних характеристик, особливостей або ступеня незавершеного виробництва, для якого визначається справедлива вартість; 

в) додаткові показники, які характеризують рівень цін на запаси.

Документальне оформлення внеску в уставний капітал запасами визначено у п. 3.3 Методичних рекомендацій. Відповідно до нього отримання запасів як внесок до статутного капіталу може оформлюватися:

Отже, для відображення в обліку внеску в пайовий капітал запасами потрібно скласти один із вищенаведених первинних документів. 

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Русанова Ганна
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Облік окремих операцій
Теги:
Статутний капітал , Облік , Запаси

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі