• Посилання скопійовано

Платник фіксованого сільгоспподатку не сплачує низку інших податків: яких саме?

Від сплати яких податків звільняються платники фіксованого с/г податку?

Згідно з п. 307.1 Податкового кодексу України платники ФСП звільняються від сплати таких податків:

1) податку на прибуток підприємств;

2) земельного податку (крім земельного податку за земельні ділянки, що не використовуються для ведення сільськогосподарського товаровиробництва);


3) збору за спеціальне використання води;

4) збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності (плата за торговельні патенти).

У ЄБПЗ податківці додатково роз'яснили, що земельний податок не сплачується з земель сільськогосподарського призначення.

А згідно зі ст. 22 Земельного кодексу України землями сільськогосподарського призначення визнаються землі, надані для виробництва сільгосппродукції, здійснення сільськогосподарської науково-дослідної та навчальної діяльності, розміщення відповідної виробничої інфраструктури, у т. ч. інфраструктури оптових ринків сільгосппродукції або призначені з цією метою.

До земель сільгосппризначення належать:

1) сільгоспугіддя (рілля, багаторічні насадження, сіножаті, пасовища та перелоги);

2) несільгоспугіддя (господарські шляхи і прогони, полезахисні лісові смуги та інші захисні насадження, крім віднесених до земель лісогосподарського призначення, землі під господарськими будівлями і дворами, землі під інфраструктурою оптових ринків сільськогосподарської продукції, землі тимчасової консервації тощо).

Додатково у листі ДПСУ від 03.10.2011 р. №1959/7/15-2217Ф зазначено, що юрособа на ФСП не сплачуватиме земельного податку за земельні ділянки під виробничою інфраструктурою, які є землями сільгосппризначення і надані для виробництва товарного сільгоспвиробництва, а за земельні ділянки, які надані не для ведення товарного сільсьгоспвиробництва, треба сплачувати земельний податок на загальних підставах.

Ті самі ФСП, що продають продукцію рибництва, виловлену (зібрану), розведену, вирощену у внутрішніх водоймах (озерах, ставках і водосховищах), також не сплачують земельний податок за землі водного фонду, на яких розміщені водойми.

За всі інші землі платник ФСП сплачує земельний податок за нормами ПКУ.

Також виникають запитання щодо податку на прибуток у тих юросіб, які щойно цього року перейдуть на сплату ФСП із загальної системи оподаткування. Тут варто пригадати, що відповідно до абз. 2 п. 2 підрозділу 4 р. ХХ та п. 57.1 ПКУ в 2013 році сплачують авансові внески з податку на прибуток лише ті юрособи, дохід яких у 2012 році становив понад 10000000 грн.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Рорат Василий

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Фіксований с/г податок

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Фіксований с/г податок»

 • Облік збільшення вартості об’єкта лізингу
  В договорі фінансового лізингу вартість автомобіля встановлена у валютному еквіваленті. Договір закінчується, сторони планують укласти угоду про перегляд ціни, якою збільшити вартість об’єкта лізингу. Як збільшену вартість відобразити в бухгалтерському обліку?
  17.07.202328
 • Оподаткування фізособи - резидента, яка є засновником нерезидента
  Підприємство - резидент України (платник податку на прибуток, мікропідприємство) планує продавати товари польському підприємству (нерезиденту). У цих підприємств один засновник. Які особливості оподаткування для засновника?
  02.06.2021140
 • Орендна плата оподатковується військовим збором
  Чи підлягає оподаткуванню військовим збором сума орендної плати, що виплачується за договором оренди нерухомого (рухомого) майна?
  23.09.2015939
 • Справляння плати за землю у випадку смерті власника: порядок
  Фермерське господарство - платник фіксованого сільгоспподатку, орендує земельні ділянки у фізосіб. При цьому, раз на рік нараховує орендну плату. Як вчиняти, коли фізособа-орендодавець померла і немає кому виплачувати орендну плату? Як відображати у формі №1ДФ дохід померлій особі, а згодом виплату спадкоємцю?
  27.02.2015973
 • Платниками фіксованого податку можуть бути лише юрособи
  Чи може фізична особа — підприємець бути платником ФСП у разі якщо площі сільськогосподарських угідь надано йому у користування на умовах суборенди?
  13.01.20151 488