• Посилання скопійовано

Дизайн, виробництво та продаж ювелірних виробів: яку систему оподаткування обрати ФОПу?

Фізособа планує діяльність з виготовлення унікальних художніх та ювелірних виробів за індивідуальним замовленням клієнтів. Цикл включає дизайн та виготовлення виробу з металів (в т.ч. дорогоцінних), каміння, емалі, деревини, шкіри та ін. У разі використання дорогоцінних металів є можливість клеймування у відповідних державних установах. Далі – реалізація виробів в Україні і за кордоном. Яку систему оподаткування можна обрати для такої діяльності?

Відповідно до пп. 291.5.1 ПКУ не можуть бути платниками єдиного податку 1, 2 та 3 групи фізичні особи – підприємці, які здійснюють, зокрема, видобуток, виробництво, реалізацію дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, у тому числі органогенного утворення (крім виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння).

З цього робимо висновок, що ФОПам на єдиному податку можна займатись виробництвом, постачанням, продажем (реалізацією) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.

Але перша група ЄП не підходить для даного виду діяльності, оскільки вона дозволяє тільки продаж товарів на ринку. Якщо ФОП бажає продавати вироби в Україні та за кордоном, йому можна обрати другу або третю групу ЄП.

Вести таку діяльність з виробництва та продажу ювелірних виробів як особа, що провадить незалежну професійну діяльність, не можна. Відповідно до пп. 14.1.226 ПКУ незалежна професійна діяльність – це участь фізичної особи у науковій, літературній, артистичній, художній, освітній або викладацькій діяльності, діяльність лікарів, приватних нотаріусів, приватних виконавців, адвокатів, арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів), аудиторів, бухгалтерів, оцінщиків, інженерів чи архітекторів, особи, зайнятої релігійною (місіонерською) діяльністю, іншою подібною діяльністю за умови, що така особа не є працівником або фізичною особою - підприємцем (за виключенням випадку, передбаченого пп. 65.9 ПКУ) та використовує найману працю не більш як чотирьох фізичних осіб.

Також ФОП може виробляти та продавати ювелірні вироби на загальній системі оподаткування, яка врегульована статею 177 ПКУ. На загальній системі оподатковується чистий дохід, тобто виручка за  мінусом дозволених витрат (п. 177.4 ПКУ).

Щоб оцінити, яка система оподаткування буде вигідною саме для цієї діяльності, потрібно зробити прогнозний розрахунок доходів та витрат, розрахувати податкові платежі за спрощеною та загальною системою оподаткування і зробити відповідні висновки.

Також зауважимо, що ФОП, який торгує ювелірними виробами за готівку або приймає в оплату платіжні картки (тобто уклав з банком договір еквайрингу), повинен застосовувати РРО або ПРРО, а також вести товарний облік.

Докладніше про це читайте у наших матеріалах туттуттут, тут та тут.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»

  • Податок на землю при зміні цільового призначення землі
    Підприємство змінило цільове призначення 3-х земельних ділянок (2 об'єднали, 1 окремо) з сільськогосподарського (для ведення особистого селянського господарства) на колективне житлове будівництво 24.09.2024 р. Чи потрібно подавати уточнюючу податкову декларацію? Як її правильно заповнити та чи передбачені штрафні санкції?
    19.11.202419
  • Чи потрібна ліцензія на оптову торгівлю пальним при зміні розпорядника акцизного складу?
    Буде проведена зміна розпорядника акцизного складу, на якому наявні залишки пального. Підприємство отримає оплату за передані залишки від нового розпорядника. Чи потрібна ліцензія на право оптової чи роздрібної торгівлі пальним при зміні власника акцизного складу?
    18.11.202492
  • Чи можна оплатити ліки для фізособи без оподаткування?
    Підприємство отримало запит на допомогу від особи, яка перебуває на лікуванні у військовому шпиталі. Придбали та передали цій особі ліки, які призначив лікар. Особа не є працівником підприємства та не є родичем працівника підприємства. Чи можно провести передачу ліків як благодійну неоподатковувану допомогу? Як відобразити це у звітності?
    15.11.202438
  • Подвійне оподаткування доходів фізособи у Великобританії та в Україні
    Українка тимчасово проживає як біженець у Великобританії. В Україні зареєстрована ФОПом на ІІ групі ЄП, надає онлайн-консультації в Україні, послуги психолога (інші медичні послуги), отримуючи оплату на підприємницький рахунок. Планує зареєструватися ФОПом у Великобританії. Чи можна уникнути подвійного оподаткування доходів?
    14.11.202438
  • Чи сплачувати екологічний податок за зберігання макулатури?
    Підприємство закуповує відходи (макулатуру), обліковує на рахунку 281, оброблює ці відходи і перепродає. Має дозвіл на здійснення операцій з оброблення відходів. Чи потрібно сплачувати екологічний податок?
    14.11.202424