Перш за все зауважимо, що не зважаючи на те, що в бухобліку передача майна у фінансовий лізинг відображається як передача з балансу на баланс та на те, що з метою оподаткування ПДВ та податком на прибуток така операція дорівнюється до продажу ОЗ, щодо транспортного податку податківці мають окрему позицію.
Вони вважають, що транспортний податок сплачується власником автомобіля – лізинговою компанією. Відповідно, визначити його можна за договором фінлізингу (зважаючи на дату переходу права власності до орендаря). Про такий підхід зазначала ДФС у Житомирській області, про що ми детально писали тут>>
Аналогічну думку висловлюють податківці і у «ЗІР» (категорія 111.02, питання: «Хто є платником транспортного податку у разі передачі юридичною особою у фінансовий лізинг легкового автомобіля, зареєстрованого в Україні згідно з чинним законодавством?»).
Далі, щодо методики визначення об’єкту оподаткування.
Відповідно до п. 267.1.1 ПКУ платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, у тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні, згідно з чинним законодавством, власні легкові автомобілі, що відповідно до пп. 267.2.1 ПКУ є об’єктами оподаткування.
Згідно з пп. 267.2.1 ПКУ об’єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.
На офіційному веб-сайті Мінекономрозвитку до 1 лютого звітного року має розміщуватись інформація щодо переліку таких легкових автомобілів. Перелік можна переглянути тут>>
Як повідомляли податкові органи, з метою оподаткування використовується винятково інформація зазначеного відомства.
Дійсно, деяких марок автомобілів у цьому списку взагалі немає, а це означає, що за транспортним засобом конкретної марки податок не сплачується, оскільки за нормами ПКУ тільки Мінекономрозвитку на своєму офіційному веб-сайті має розмістити відповідний перелік легкових автомобілів, які у поточному році є об’єктом оподаткування транспортним податком.
Але зверніть увагу на п. 13 Постанови №66, де сказано, що у разі відсутності на офіційному веб-сайті Мінекономрозвитку інформації про марку, модель легкового автомобіля, що має ознаки об’єкта оподаткування транспортним податком, Мінекономрозвитку за зверненням ДФС та/або власника зазначеного легкового автомобіля визначає його середньоринкову вартість, доповнює перелік такою інформацією та розміщує її на своєму офіційному веб-сайті.
Тобто власник автомобіля, марка якого відсутня у відповідному переліку, повинен звернутись до Мінекономрозвитку і вже виходячи з відповіді даного органу, чи є такий транспортний засіб об’єктом оподаткування, чи ні – подавати декларацію з транспортного податку.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити