Головна Усі консультації Оподаткування Акцизи

Реалізація електронних сигарет: що з акцизним податком?

Суб’єкт господарювання здійснює роздрібну торгівлю електронними сигаретами та змінними картриджами до них. Чи виникає при цьому об’єкт оподаткування акцизним податком?

Підпунктом 213.1.9 ПКУ передбачено, що об’єктом оподаткування акцизним податком є операції з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, - нагадує «Вісник. Офіційно про податки».

Відповідно до абз. 3 пп. 14.1.212 ПКУ реаліза­цією суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів є продаж пива, алкогольних напоїв, тютюно­вих виробів, тютюну та промислових замінників тютюну безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, у тому числі на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших об’єктах громадського харчування.

Підпунктом 14.1.252 ПКУ встановлено, що до тютюнових виробів належать сигарети з фільтром або без фільтру, цигарки, сигари, сигарили, а також люльковий, нюхальний, смоктальний, жувальний тютюн, махорка та інші вироби з тютюну чи його замінників для куріння, нюхання, смоктання чи жування.

Перелік підакцизних товарів із зазначенням кодів товарів (продукції) згідно з УКТ ЗЕД і ставок акцизного податку наведено у ст. 215 ПКУ.

Так, відповідно до пп. 215.3.2 ПКУ до підакцизних товарів належать тютюнові вироби, тютюн і промислові замінники тютюну за кодами 2401, 2402 10 00 00, 2402 20 90 10, 2402 20 90 20, 2403 згідно з УКТ ЗЕД.

Методичними рекомендаціями щодо класифікації згідно з вимогами УКТ ЗЕД товарів промислової продукції, впровадженими листом №6983/7/99-99-24-02-03-17, передбачено, що класифікація електронних сигарет та змінних картриджів до них здійснюється таким чином: електронна сигарета — працюючий на елементі живлення мікро­електронний пристрій, який нагріває рідину, що містить пропіленгліколь, ароматизатор з нікотином або без нікотину. Пара, що утворюється, імітує традиційний процес паління сигарет.

Пристрій може мати вигляд звичайної сигарети, сигари або люльки для паління або іншої форми.

Під час вдихання потік повітря активізує парогенератор (випарник), в якому відбувається нагрівання рідини та перетворення її у пару, що нагадує тютюновий дим.

Товар представлено у наборі для роздрібної торгівлі, який також містить зарядний пристрій, шнур живлення й набір запасних патронів та класифікується у товарній позиції 8543.

Класифікація змінних картриджів для електронних сигарет здійснюється відповідно до складу рідини у товарній позиції 3824.

Отже, оскільки електронні сигарети та змінні картриджі до них не є підакцизним товаром у розумінні норм ПКУ, то й об’єкта оподаткування акцизним податком операцій з їх реалізації не виникає.

Джерело
Вісник. Офіційно про податки
Рубрика:
Оподаткування / Акцизи
Теги:
Акциз , Тютюнові вироби

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі