• Посилання скопійовано

Чи є вирощування тютюнової сировини виробництвом підакцизного товару

Чи вважається вирощування тютюну, його сушіння з подальшою реалізацією тютюново-ферментаційними заводам виробництвом підакцизного товару? Чи може платник 3 групи єдиного податку здійснювати діяльність з вирощування тютюну та реалізації його в сухому вигляді тютюново-ферментаційним заводам?

Запитання: 

1) З точки зору податкового законодавства – чи вважається діяльність з вирощування тютюну, його сушіння, з подальшою реалізацією тютюново-ферментаційним заводам – виробництвом підакцизного товару?

2) Чи буде особа, яка здійснює вищевказану діяльність – платником акцизного податку з умовно повним нарахуванням?

3) Чи потрібно особі, яка має намір здійснювати вищевказану діяльність – реєструватися платником акцизного податку?

4) Чи може платник 3 групи єдиного податку здійснювати діяльність з вирощування тютюну та реалізації його у сухому вигляді тютюново-ферментаційним заводам?

 

Відповідь:

Податківці у листі від 08.04.2016 р. №7887/6/99-99-21-05-15 довели, що операції із тютюновою сировиною, які здійснюються під час післяврожайної обробки тютюну, його ферментації та видалення центральної жилки тютюнового листа, під час яких отримується інша підакцизна тютюнова сировина, є такими, що звільняються від оподаткування акцизним податком (пп. 213.3.5 ПКУ). Подальші операції з реалізації (продажу) переробленої тютюнової сировини на внутрішньому ринку підприємствам, які здійснюють виробництво тютюнових виробів із використанням такої сировини, також є операціями, що звільняються від оподаткування акцизним податком

Але з огляду на це роз’яснення така діяльність хоч й звільнена від оподаткування акцизним податком, але відноситься до підакцизної. Тому підприємство-виробник тютюнової сировини є платником акцизного податку з огляду на норму пп. 212.1.1 ПКУ.

Саме тому, що така діяльність є підакцизною, то єдинник ІІІ групи не має право займатися нею з огляду на заборонені види діяльності за пп. 291.5.1 ПКУ

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Акцизи

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Акцизи»

  • Офіційний курс валют України до іноземної валюти з 25.03.2025 року при визначенні ПЗ з акцизного податку
    З 25.03.2025 року при реалізації тютюнових виробів, виготовлених на території України, для нарахування ПЗ з акцизу з тютюнової сировини та тютюнових відходів застосовується офіційний курс гривні до євро, встановлений НБУ станом на 01.07.2024 р. (43,2658 грн)
    27.03.202535
  • За яких умов можлива реалізація алкоголю кінцевому споживачу з доставкою?
    Реалізація алкоголю кінцевому споживачу з доставкою у разі внесення ним плати кур’єрській службі можлива, зокрема, за наявності ліцензій на право оптової торгівлі алкогольними напоями у продавця та ліцензії на право роздрібної торгівлі - у кур’єрської служби
    21.03.202548
  • Хто є отримувачем пального в акцизній накладній, якщо заправляють третю особу, а не покупця?
    АЗС працює з покупцем через систему «Профіт». Сторони збираються підписати договір, в якому вкажуть, що АЗС заправляє клієнтські авто покупця, які належать іншим юрособам, і зазначає в акцизних накладних назви юросіб, які фактично заправляються, і з якими АЗС не має договорів, або кінцевому споживачу. Як правильно виписувати акцизні накладні в даному випадку: на юросіб, які заправляються чи на кінцевого споживача?
    11.03.202528
  • Отримувач пального в акцизній накладній АЗС при продажу пального юрособі
    АЗС підписала договір з покупцем у серпні 2024 року, за яким зобов'язалася забезпечувати заправку пальним автотранспорту покупця через систему Профіт. АЗС виписувала акцизні накладні на ТОВ-покупця, але покупець стверджує, що накладні мали виписуватися на кінцевого споживача, оскільки у ТОВ немає власного автотранспорту. Як правильно оформлювати акцизні накладні в цій ситуації? Якщо дійсно потрібно було виписувати накладні на кінцевого споживача, як мінімізувати штрафні санкції?
    10.03.2025257
  • Чи можна безкоштовно передати іншій юрособі талони на пальне?
    Юридична особа, неплатник акцизного податку, має талони на пальне, які планує безкоштовно передати іншій юрособі. При цьому для обліку руху пального оприбуткування талонів у юрособи-отримувача бути здійснено в розрізі ПММ. Чи є така передача правомірною? який тип договору і які первинні документи мають бути оформлені? Чи буде така передача підставою для реєстрації акцизного складу та сплати акцизного податку?
    07.03.2025756