• Посилання скопійовано

Акт інвентаризації пального не подано: як діяти?

Госпуб’єктом не подано до контролюючого органу акт інвентаризації обсягів залишку пального. Як врахувати в системі елект­ронного адміністрування реалізації пального (СЕАРП) обсяги залишку пального станом на 01.03.2016 р.? Які дії має зробити такий суб’єкт господарювання для реалізації пального?

Пунктом 9 підрозділу 5 розділу ХХ Податкового кодексу встановлено єдиний термін подання контролюючому органу акта інвентаризації обсягів залишку пального станом на початок дня 1 березня 2016 року (далі — Акт), а саме протягом 20 календарних днів починаючи з 01.03.2016 р.

Платник податку має право зареєструвати акцизні накладні та/або розрахунки коригування в ЄРАН на обсяг реалізованого пального за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, обчислений за формулою, визначеною п. 232.3 ст. 232 Податкового кодексу, з урахуванням обсягів залишку пального, зазначених в Акті, поданому до контролюючого органу згідно з п. 9 підрозділу 5 розділу ХХ цього Кодексу.

У разі неподання Акта до контролю­ючого органу в установлений Податковим кодексом строк такі залишки не враховуються при визначенні обсягу, на який платник податку має право зареєструвати акцизні накладні та/або розрахунки коригування акцизних накладних в ЄРАН (тобто обчислення такого обсягу пального здійснюється за формулою, визначеною п. 232.3 ст. 232 Кодексу, без одноразового збільшення на обсяг зазначених в Акті залишків цього пального).

Для реалізації такого пального платнику акцизного податку до реєстрації акцизної накладної необхідно:

  • перерахувати на спеціальний електрон­ний рахунок, відкритий у Державній казначейській службі України, суму коштів у розмірі акцизного податку за відповідний обсяг реалізованого пального, самостійно розрахованого за ставками, передбаченими пп. 215.3.4 п. 215.3 ст. 215 Податкового кодексу;
  • зареєструвати заявку на поповнення обсягу залишку пального в СЕАРП.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Джерело: Вісник. Офіційно про податки

Рубрика: Оподаткування/Акцизи

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Акцизи»

  • Офіційний курс валют України до іноземної валюти з 25.03.2025 року при визначенні ПЗ з акцизного податку
    З 25.03.2025 року при реалізації тютюнових виробів, виготовлених на території України, для нарахування ПЗ з акцизу з тютюнової сировини та тютюнових відходів застосовується офіційний курс гривні до євро, встановлений НБУ станом на 01.07.2024 р. (43,2658 грн)
    27.03.202535
  • За яких умов можлива реалізація алкоголю кінцевому споживачу з доставкою?
    Реалізація алкоголю кінцевому споживачу з доставкою у разі внесення ним плати кур’єрській службі можлива, зокрема, за наявності ліцензій на право оптової торгівлі алкогольними напоями у продавця та ліцензії на право роздрібної торгівлі - у кур’єрської служби
    21.03.202548
  • Хто є отримувачем пального в акцизній накладній, якщо заправляють третю особу, а не покупця?
    АЗС працює з покупцем через систему «Профіт». Сторони збираються підписати договір, в якому вкажуть, що АЗС заправляє клієнтські авто покупця, які належать іншим юрособам, і зазначає в акцизних накладних назви юросіб, які фактично заправляються, і з якими АЗС не має договорів, або кінцевому споживачу. Як правильно виписувати акцизні накладні в даному випадку: на юросіб, які заправляються чи на кінцевого споживача?
    11.03.202528
  • Отримувач пального в акцизній накладній АЗС при продажу пального юрособі
    АЗС підписала договір з покупцем у серпні 2024 року, за яким зобов'язалася забезпечувати заправку пальним автотранспорту покупця через систему Профіт. АЗС виписувала акцизні накладні на ТОВ-покупця, але покупець стверджує, що накладні мали виписуватися на кінцевого споживача, оскільки у ТОВ немає власного автотранспорту. Як правильно оформлювати акцизні накладні в цій ситуації? Якщо дійсно потрібно було виписувати накладні на кінцевого споживача, як мінімізувати штрафні санкції?
    10.03.2025257
  • Чи можна безкоштовно передати іншій юрособі талони на пальне?
    Юридична особа, неплатник акцизного податку, має талони на пальне, які планує безкоштовно передати іншій юрособі. При цьому для обліку руху пального оприбуткування талонів у юрособи-отримувача бути здійснено в розрізі ПММ. Чи є така передача правомірною? який тип договору і які первинні документи мають бути оформлені? Чи буде така передача підставою для реєстрації акцизного складу та сплати акцизного податку?
    07.03.2025756