Абз. 2 пп. 14.1.212 ПКУ визначено, що реалізація пального - це, зокрема, будь-які операції з передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України на підставі договорів купівлі-продажу, міни, поставки, дарування, комісії, доручення (у тому числі передача на комісійну/довірчу реалізацію), поруки, інших господарських та цивільно-правових договорів або за рішенням суду, іншого компетентного державного органу чи органу місцевого самоврядування за плату (компенсацію) або без такої, які передбачають перехід права власності або права розпорядження, а також передачу (відпуск, відвантаження) пального на підставі договорів про виробництво із сировини замовника.
Якщо виходити із цього визначення безпосередньо операції з передачі талонів на пальне перевізникам не є операціями з реалізації пального в розумінні абз. 2 пп. 14.1.212 ПКУ.
Саме тому постачальник талонів не повинен реєструватись платником акцизного податку з реалізації пального та складати акцизні накладні.
З цього приводу є відповідне роз’яснення податківців, наведене у листі ДФС від 12.07.2016 №15050/6/99-99-15-03-03-15.
Згідно з договором поставки товарів за талонами фактичний відпуск пального споживачу здійснюється не підприємством-посередником, а фактичним власником пального через АЗС. Тому саме власник пального, що реалізується за допомогою посередників, повинен бути зареєстрований платником акцизного податку з реалізації пального у встановленому порядку. А передача права власності підтверджується відповідними видатковими документами або чеками терміналів разом з чеками касових апаратів.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити