• Посилання скопійовано

Реалізація скрапленого газу: оподатковується акцизним податком чи ні?

Підприємство реалізує по перерахунку скраплений газ фізособі газовозами. Заправок не має. Розрахунок проводиться лише через банк, форма відпуску - оптова. Які документи потрібно отримати від фізособи, щоб не виникло зобов’язання з роздрібного акцизного податку?

Насамперед потрібно розуміти, що скраплений газ є паливом.

Адже за визначенням пп. 14.1.141-1 ПКУ пальне, це: нафтопродукти, скраплений газ, паливо моторне альтернативне, паливо моторне сумішеве, речовини, що використовуються як компоненти моторних палив, інші товари, зазначені у пп. 215.3.4 ПКУ.

Далі потрібно проаналізувати, хто є платником акцизного податку:

- особа - суб'єкт господарювання роздрібної торгівлі, яка здійснює реалізацію підакцизних товарів (пп. 212.1.11 ПКУ);

- особа, яка реалізує пальне (пп. 212.1.15 ПКУ).

Реалізація суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, це безпосередньо реалізація громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, а також фізичний відпуск з автозаправної станції та/або автомобільної газозаправної станції товарів, зазначених у пп. 215.3.4 ПКУ, незалежно від форми розрахунків. При цьому об'єктом оподаткування відповідно до пп. 213.1.9 ПКУ є операції такого продажу.

Отже, податкові зобов’язання зі сплати акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів, зокрема пального, виникають в особи, яка безпосередньо здійснює фізичний відпуск пального через мережу автозаправних станцій та/або автомобільних станцій, незалежно від умов продажу та форми розрахунків (готівкова, безготівкова). Наприклад у листі  ДФСУ від  12.02.2016 р. №3049/6/99-99-19-03-03-15 податківці на питання: “Чи сплачується з 01.01.2016 акцизний збір з реалізації скрапленого газу в балонах СВГ, що не є пальним, а використовується як паливо для комунально – побутових потреб?” повідомляють, що реалізація скрапленого вуглеводневого газу для побутових потреб населення не підпадає під визначення терміну реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, встановлене пп. 14.1.212 ПКУ і тому суб’єкти господарювання, які реалізують скраплений газ для потреб населення, з 1 січня 2016 року не є платниками акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів

Реалізація пального, це будь-які операції з передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України на підставі договорів, які передбачають перехід права власності або права розпорядження, відповідно до пп. 14.1.212 ПКУ.

Отже, особи, які здійснюватимуть реалізацію пального в розумінні пп. 14.1.212 ПКУ є платниками податку і мають зареєструватися як такі за 3 робочі дні до початку здійснення такої реалізації (система електронного адміністрування реалізації пального почала діяти з 01.03.2016 р.). Об'єкт оподаткування  визначається за нормами пп. 213.1.12 ПКУ, зокрема, понад обсяги, що отримані від інших платників акцизного податку, що підтверджені зареєстрованими акцизними накладними в Єдиному реєстрі акцизних накладних. 

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Олена Водоп`янова

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Акцизи

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Акцизи»