• Посилання скопійовано

Як відобразити повернення алкогольної продукції у звіті № 1-ВП?

ЮО на загальній системі займається виробництвом пива та оптовим продажем. Є ліцензія на виробництво і ліцензія на оптову торгівлю. У грудні 2024 р. за одним з видів пива і за одним контрагентом повернень було більше ніж реалізації. Як заповнити звіт №1-ВП? Чи можна поставити від’ємне значення в декларації з акцизного податку?

Звіт за формою №1-ВП

Станом на зараз немає додаткових роз’яснень, як показати повернення продукції у Звіті №1-ВП – окремим рядком чи в загальній сумі. Проте, Порядком заповнення цієї форми №296 визначено, що у графі 10 розділу І «Обсяги виробництва та обігу (у тому числі імпорту та/або експорту) продукції/товарів» зазначається загальний обсяг продукції/товару, що реалізований/повернутий у звітному періоді. Тобто повернення продукції включається в розрахунок обсягу реалізованої продукції.

Здається, все зрозуміло: якщо товар повернуто, то включаємо його до  одного рядку з реалізацією. А що робити, якщо обсяги повернення перевищують обсяги реалізації? Тут нам допоможе роз’яснення податківців щодо заповнення звіту №1-ОП, де вони зазначили, що у разі перевищення обсягів повернення над обсягами придбання / реалізації за звітний місяць, показник зазначається зі знаком «(-)».

Тож застосовуємо його за аналогією до звіту №1-ВП, до того ж сама форма не містить обмежень щодо цього.

 

Декларація з акцизного податку

Відповідно до пп. 217.5 ПКУ, у разі повного або часткового повернення покупцем підакцизних товарів (продукції), вироблених (виготовлених) на митній території України, продавцю для усунення недоліків товару (продукції) або його знищення (переробки) у зв’язку з неможливістю усунення таких недоліків, платник податку - продавець проводить коригування податкових зобов’язань зі сплати акцизного податку у звітному періоді, у якому відбулося таке повернення.

Сума коригування обчислюється платником податку із застосуванням максимальних роздрібних цін, ставок акцизного податку з урахуванням мінімального податкового зобов’язання зі сплати акцизного податку, які діяли на дату виникнення податкового зобов’язання щодо таких товарів (продукції).

Сума коригування зазначається в декларації з акцизного податку за звітний період, у якому відбулось таке повернення.

У разі ж повернення покупцем підакцизних товарів (продукції), з причин, не пов’язаних з усуненням недоліків чи знищенням товару (продукції), коригування податкових зобов’язань зі сплати акцизного податку не проводиться.

Податкові зобов’язання зі сплати акцизного податку, у разі реалізації виробником повернутої якісної підакцизної продукції, з якої було сплачено акцизний податок при першій її реалізації (відвантаженні), та при незмінності ставок акцизного податку не нараховуються.

Враховуючи зазначене, у нас може бути дві ситуації:

  • повернули товар, який не потребує коригування зобов’язань з акцизного податку, відповідно це і не буде відображено в декларації. Звичайно, ТОВ може подати Додаток 10 «Доповнення», у якому відобразити цю ситуацію;
  • повернули неякісну продукцію, що потребує коригування акцизного податку. В цьому випадку ТОВ заповнює Розділ А «Податкові зобов'язання із спирту етилового та інших спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, пива та продуктів із вмістом спирту етилового 8,5 відсотка об'ємних одиниць та більше» та Додаток 1.

В рядку А11.1 розділу А Декларації зазначається сума зменшення податкового зобов’язання, що виникає у зв’язку з поверненням платнику податку раніше реалізованих або ввезених спирту етилового, інших спиртових дистилятів, алкогольних напоїв та пива відповідно до п. 217.5 ПКУ (пп. 5 п. 3 розд. IV Порядку №14).

Тобто рядок А11.1 не може бути від’ємним за своєю суттю. Платник ідентифікує зменшення зазначивши код операції А11.1. І відповідно дані Додатка 1 будуть відповідати даним звіту №1-ВП, проте з різним знаком, адже саме так передбачено порядком заповнення форми.

При цьому, у рядку А16 Декларації зазначається сума податкових зобов’язань з вироблених підакцизних товарів, що визначається як сума рядків А1-А9 та А 10.1, А13, за вирахуванням рядків А3, А11.

Ми виклали нашу думку щодо заповнення декларації в такому випадку. Для впевненості рекомендуємо отримати також і консультацію від ДПС, особливо якщо коригування призведуть до від’ємного значення у підсумковому рядку А16 Декларації. Нормативними документами не передбачено механізму перенесення від’ємного значення з акцизу на наступні звітні періоди.

Також пропонуємо ще одну нашу консультацію про від’ємне значення у декларації з акцизу (зокрема, у рядку А16), яке виникало у платника у зв’язку з великим обсягом експорту. Але суть питання схожа – як відобразити в декларації «мінус» у загальній сумі податкових зобов’язань з акцизу.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Пантюхова Анна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Акцизи

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Акцизи»

  • Підтвердження прийняття заводських резервуарів в експлуатацію для отримання ліцензії на зберігання пального
    У грудні 2024 р. підприємство звернулося до податкового органу із заявою щодо видачі ліцензії на право зберігання пального. До заяви були подані копії внутрішніх актів введення в експлуатацію основних засобів, складених комісією підприємства під час введення в експлуатацію резервуарів у 2008 р. та 2015 р. За результатами розгляду заяви та доданих документів було прийнято розпорядження про відмову у видачі ліцензії. Причина - до заяви не подані завірені заявником копії документів, що підтверджують прийняття об’єктів в експлуатацію відповідно до законодавства. Які саме документи треба було подати для підтвердження прийняття заводських резервуарів в експлуатацію, адже установка резервуарів для зберігання пального проводилась без здійснення будівельних робіт і без улаштування фундаменту?
    12.01.202514
  • Як відобразити повернення алкогольної продукції у звіті № 1-ВП?
    ЮО на загальній системі займається виробництвом пива та оптовим продажем. Є ліцензія на виробництво і ліцензія на оптову торгівлю. У грудні 2024 р. за одним з видів пива і за одним контрагентом повернень було більше ніж реалізації. Як заповнити звіт №1-ВП? Чи можна поставити від’ємне значення в декларації з акцизного податку?
    10.01.20259
  • Продаж ТОВ алкогольних напоїв іншому ТОВ, що не має роздрібної ліцензії
    ТОВ 1 має ліцензію на право оптової торгівлі алкогольних напоїв, яка скоро закінчується і не буде продовженою. ТОВ 1 планує продати партію алкогольних напоїв ТОВ 2, яке не має ліцензії на роздрібний продаж, але планує згодом отримати. До моменту отримання ліцензії партія зберігатиметься на ТОВ 1. Які наслідки?
    10.01.2025114
  • Чи можна анулювати реєстрацію платника акцизу при зменшенні обсягів використання пального?
    У 2024 році ТОВ перевищило критерій обсягу споживання пального 1000 м3, тому стало платником акцизу у жовтні 2024 р. і зареєструвало акцизний склад. Пальне використовується для власних потреб. Чи може ТОВ анулювати реєстрацію платника акцизу у 2025 році? Чи варто це робити, оскільки можливо, що у 2025 році ТОВ теж використає обсяг пального понад 1000 м3 і знову буде зобов’язане реєструватися платником акцизу та реєструвати акцизний склад?
    09.01.202520
  • Чи потрібно доплачувати за алкогольну ліцензію, якщо її дія припадає на 2025 рік?
    Дія ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями припадає на 2024 р. та на 2025 р. Чи треба вносити доплату і отримувати окрему ліцензію на роздрібну торгівлю сидром і перрі?
    06.01.202544