Відповідно до пп. 230.1.5 ПКУ, транспортні засоби, що набули статусу акцизних складів пересувних, а також транспортні засоби, що використовуються суб’єктом господарювання, який не є розпорядником акцизного складу, для переміщення на митній території України власного пального або спирту етилового для потреб власного споживання чи промислової переробки, повинні обліковуватися в Переліку транспортних засобів, що переміщують пальне або спирт етиловий, створення та ведення якого забезпечується центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, у порядку, затвердженому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
Своєю чергою, пунктом 228.3 ПКУ визначено, що у разі виявлення порушень вимог пп. 230.15 контролюючі органи тимчасово (до винесення рішення суду) вилучають такі пальне або спирт етиловий та транспортні засоби з вільного обігу та подають відповідні матеріали до суду для винесення постанови про їх вилучення в дохід держави (конфіскацію).
Даний пункт не визначає обсяг пального, який перевозиться, лише факт його перевезення. Тому не важливо, який обсяг транспортується. Логічно кожен розуміє, що дані норми ПКУ мають відноситися до великого обсягу пального, але він нормативно не визначений.
У своїй консультації в ЗІР 114.11.02, відповідаючи на питання: «Чи необхідно подавати заявку на переміщення пального СГ - не платнику акцизного податку, який використовує пальне для власного споживання, при переміщенні пального в каністрах транспортними засобами, що не є акцизними складами пересувними?» податківці зазначили:
«У разі переміщення суб’єктом господарювання - неплатником акцизного податку, який використовує пальне для власного споживання, пального в каністрах транспортними засобами, що не є акцизними складами пересувними, такий суб’єкт господарювання повинен подати Заявку до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику (за виключенням переміщення пального у тарі до 5 літрів (включно)».
Враховуючи зазначене, без подання заявки та реєстрації акцизного складу пальне можна перевозити в каністрах до 5 л і не важливо, чи це пальне призначене для заправки генераторів чи автомобілів.
Якщо ТОВ все ж вирішить переміщувати пальне у більшій тарі, то:
- якщо ТОВ-неплатник акцизу, то потрібно скласти заявку на переміщення пального. Про це див. «ДК» №47 від 21.11.2022 тут.
- якщо ТОВ-платник акцизу, то складаємо акцизну накладну. Які документи мають бути у водія паливозаправника ТОВ - платника акцизу див. у нашій консультації тут.
***
Також читайте:
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити