• Посилання скопійовано

Акцизний податок при імпорті і подальшому продажі вина міцністю 14%

Компанія імпортувала вино в пляшках міцністю 14%. На митниці при розмитненні був сплачений акцизний податок 0,01 грн з пляшки. Що робити далі з акцизним податком? Подавати якийсь звіт до податкової? Чи реєструватися платником акцизного податку? При реалізації вина, чи має акцизний податок додаватися до ціни і сплачуватися до бюджету?

Якщо вино не підлягає маркуванню

Відповідно до пп. 226.10 ПКУ, не підлягають маркуванню звичайні (неігристі) вина та зброджені напої, що класифікуються у товарній позиції 2204 (крім 2204 10, 2204 21 06 00, 2204 21 07 00, 2204 21 08 00, 2204 21 09 00, 2204 22 10 00, 2204 29 10 00) та у товарних підкатегоріях 2205 10 10 00, 2205 90 10 00, 2206 00 59 00, 2206 00 89 00 згідно з УКТ ЗЕД, фактична міцність яких вища за 1,2 відсотка об’ємних одиниць етилового спирту, але не вища за 15 відсотків об’ємних одиниць етилового спирту, за умови, що етиловий спирт, який міститься у готовому продукті, має повністю ферментне (ендогенне) походження.

Тож якщо наведені в запитанні вина відповідають тим, що наведені в пп. 226.10 ПКУ, вони не підлягають маркуванню. 

Детально про акцизні марки ми писали тут.

 

Акцизний податок при імпорті вина

Ставка акцизного податку за такі вина складає 0,01 грн. за 1 літр (див. пп. 215.3.1 ПКУ).

Операції із ввезення підакцизних товарів (продукції) на митну територію України є об’єктом оподаткування акцизним податком (див. пп. 213.1.3 ПКУ).

Відповідно до пп. 222.2.1 ПКУ податок із ввезених на митну територію України підакцизних товарів (продукції) сплачується платниками податку до або в день подання митної декларації.

Платниками акцизного податку є особи – суб’єкти господарювання, які ввозять підакцизні товари на митну територію України (див. пп. 212.1.2 ПКУ).

Щоправда, контроль за сплатою акцизного податку з підакцизної продукції, яка не маркується марками акцизного податку, здійснюється Держмитслужбою. З цього випливає, що окремо реєструватися платником акцизного податку в податковій службі не потрібно.

Детально про основи акцизного податку можна почитати тут, про декларацію з акцизного податку тут.

 

Бухоблік імпортного акцизного податку

Відповідно до п. 9 НП(С)БО 9 до первісної вартості придбаних запасів включаються, серед іншого, суми непрямих податків у зв'язку з придбанням запасів, які не відшкодовуються підприємству.

Акцизний податок – непрямий. В розглядуваній ситуації не відшкодовується підприємству.  Таким чином, сплачений при імпорті акцизний податок включається до первісної вартості придбаного вина. 

 

Акцизний податок при продажу вина

Якщо підприємство продає імпортоване вино оптом, така операція не оподатковується акцизним податком.

У разі роздрібного продажу акцизний податок справляється. Тож якщо підприємство імпортує алкогольні напої і продає їх уроздріб, воно сплачує акцизний податок двічі – один раз при імпорті, другий при роздрібному продажу.

Детально про акцизний податок при роздрібному продажу алкогольних напоїв можна почитати тут. Про бухоблік тут.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Акцизи

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Акцизи»

  • Чи виникає акцизний податок на пальне при продажу автомобіля з повним баком?
    Підприємство продає вроздріб нові автомобілі. За стандартами компанії перед продажем необхідно провести передпродажню підготовку товару, яка включає повний бак палива (це чітко прописано в стандартах, в разі невиконання – позбавлення права дилерства). При перевірці ДПС наполягає, що при постачанні авто з повним баком йде "умовний" продаж палива, тому необхідно реєструватись платником акцизу та отримувати ліцензію, вважають за потрібне накласти штраф за продаж палива без ліцензії. Чи правильно це?
    22.02.2024382
  • Чи потрібна ліцензія на зберігання пального в балонах?
    Підприємство платник акцизу, має акцизні склади, де зберігає газ (пропан-бутан) для своїх виробничих потребр (ліцензію на зберігання палива). Підприємству потрібно для просушування вагонів використовувати лампи-горілки на газу, до яких прикріплюється балон і використовується пальне. Дані балони планують заправляти на АЗС. Чи потрібно нам показувати по акцизу використання даного газу, якщо у нас прихідної акцизної накладної не буде? Чи потрібно ліцензію на зберігання якщо дані балони 2-3 штуки заправлені будуть лежати в складі десь 1-2 дні ,поки їх не використають, але на цей склад немає ліцензії на зберігання чи буде це виробничим обладнанням і без ліцензії?
    06.02.202453
  • Невідповідність даних МД та транспортної накладної CMR: нюанси застосування нульової ставки ПДВ
    Підприємство-виробник експортувало до Молдови вироби з металу. Митна декларація містить такі відомості: номенклатура «фланцевий профіль P30», кількість - 8000 шт; CMR: номенклатура «профіль P30», кількість – 800 шт. Митна декларація оформлена правильно та засвідчує факт перетинання митного кордону України. Чи може стати причиною відмови в застосуванні 0% ставки ПДВ невідповідність в МД та CMR?
    09.01.202466
  • Коли складати ТТН, видаткову, податкову та акцизну накладні при перевезенні пального, яке триває кілька днів?
    Постачальник склав ТТН на перевезення пального датою 22.12.2023 р., видаткова накладна складена 25.12.2023 р. та акцизна накладна – 25.12.2023 р. Отримання пального за договором відбувається на території покупця. Фактична дата отримання - 25.12.2023 р., що зафіксовано в ТТН та у видатковій накладній. Чи буде помилкою, якщо дата ТТН та видаткової накладної різні, а акцизна накладна складена датою фактичного отримання?
    04.01.2024137
  • Послуги з управління паливом за паливною карткою та адміністрування пального
    Підприємство "А" протягом строку лізингу авто, які належать підприємству "Б", отримує послуги сервісного обслуговування, а саме послуги з управління паливом за паливною карткою, адміністрування пального (отримує паливні картки для заправки транспортного засобу пальним) від підприємства "Б". Підприємство "Б" не здійснює реалізацію пального. Продавцем палива є підприємство "С". Чи необхідно підприємству "А" вести шляхові та маршрутні листи та на яких підставах? Як підприємству "А" обліковувати на балансі паливо, якщо підприємству "Б" сплачуються послуги сервісного обслуговування? Чи має право підприємство "А" відображати послуги сервісного обслуговування на 92 (93 рахунку)?
    29.12.2023466