• Посилання скопійовано

Акцизний податок при імпорті і подальшому продажі вина міцністю 14%

Компанія імпортувала вино в пляшках міцністю 14%. На митниці при розмитненні був сплачений акцизний податок 0,01 грн з пляшки. Що робити далі з акцизним податком? Подавати якийсь звіт до податкової? Чи реєструватися платником акцизного податку? При реалізації вина, чи має акцизний податок додаватися до ціни і сплачуватися до бюджету?

Якщо вино не підлягає маркуванню

Відповідно до пп. 226.10 ПКУ, не підлягають маркуванню звичайні (неігристі) вина та зброджені напої, що класифікуються у товарній позиції 2204 (крім 2204 10, 2204 21 06 00, 2204 21 07 00, 2204 21 08 00, 2204 21 09 00, 2204 22 10 00, 2204 29 10 00) та у товарних підкатегоріях 2205 10 10 00, 2205 90 10 00, 2206 00 59 00, 2206 00 89 00 згідно з УКТ ЗЕД, фактична міцність яких вища за 1,2 відсотка об’ємних одиниць етилового спирту, але не вища за 15 відсотків об’ємних одиниць етилового спирту, за умови, що етиловий спирт, який міститься у готовому продукті, має повністю ферментне (ендогенне) походження.

Тож якщо наведені в запитанні вина відповідають тим, що наведені в пп. 226.10 ПКУ, вони не підлягають маркуванню. 

Детально про акцизні марки ми писали тут.

 

Акцизний податок при імпорті вина

Ставка акцизного податку за такі вина складає 0,01 грн. за 1 літр (див. пп. 215.3.1 ПКУ).

Операції із ввезення підакцизних товарів (продукції) на митну територію України є об’єктом оподаткування акцизним податком (див. пп. 213.1.3 ПКУ).

Відповідно до пп. 222.2.1 ПКУ податок із ввезених на митну територію України підакцизних товарів (продукції) сплачується платниками податку до або в день подання митної декларації.

Платниками акцизного податку є особи – суб’єкти господарювання, які ввозять підакцизні товари на митну територію України (див. пп. 212.1.2 ПКУ).

Щоправда, контроль за сплатою акцизного податку з підакцизної продукції, яка не маркується марками акцизного податку, здійснюється Держмитслужбою. З цього випливає, що окремо реєструватися платником акцизного податку в податковій службі не потрібно.

Детально про основи акцизного податку можна почитати тут, про декларацію з акцизного податку тут.

 

Бухоблік імпортного акцизного податку

Відповідно до п. 9 НП(С)БО 9 до первісної вартості придбаних запасів включаються, серед іншого, суми непрямих податків у зв'язку з придбанням запасів, які не відшкодовуються підприємству.

Акцизний податок – непрямий. В розглядуваній ситуації не відшкодовується підприємству.  Таким чином, сплачений при імпорті акцизний податок включається до первісної вартості придбаного вина. 

 

Акцизний податок при продажу вина

Якщо підприємство продає імпортоване вино оптом, така операція не оподатковується акцизним податком.

У разі роздрібного продажу акцизний податок справляється. Тож якщо підприємство імпортує алкогольні напої і продає їх уроздріб, воно сплачує акцизний податок двічі – один раз при імпорті, другий при роздрібному продажу.

Детально про акцизний податок при роздрібному продажу алкогольних напоїв можна почитати тут. Про бухоблік тут.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Акцизи

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Акцизи»

  • Передача пального для виконання договору з переробки давальницької сировини
    ТОВ "А" планує передати пальне ТОВ "Б". Між ТОВ укладено договір на переробку давальницької сировини. Як оформити дану передачу пального?
    19.07.202419
  • Чи реєструватися платником акцизу, якщо обсяг отриманого пального перевищив 1 млн л на рік?
    ТОВ надає послуги сейсморозвідки по всій території України, використовує багато автомобілів та спецтехніки. Витрати палива виключно для власних потреб більше 1 млн л на рік. Стаціонарних ємностей/місць зберігання палива немає. Заправка ТЗ проводиться там, де ведуться роботи з власних паливозаправників, в які доставляють паливо бензовози постачальників. ТОВ отримує ліцензії на зберігання пального для власних потреб на кожне місце, де тимчасово розміщується база, а також формує заявки на переміщення пального бензовозами, що не є акцизними складами пересувними. В паливозаправниках пальне не зберігається. Чи потрібно ТОВ реєструватися платником акцизного податку?
    14.06.202467
  • Пальне є, а ліцензії – немає. Що робити?
    ТОВ має ліцензію на оптову торгівлю пальним без місць оптової торгівлі. ТОВ має залишки пального (МАФ) у балонах. Наявний зареєстрований акцизний склад, на якому присутні залишки, які відображаються щомісячно в акцизній декларації. Була здійснена помилкова реалізація зі складу, після чого податковою був накладений штраф 500 тис грн. Рішення оскаржено. Як позбутися залишків на акцизному складі, щоб не показати реалізацію та не діяти поза ліцензією, адже якщо списати залишок на власні потреби, це також буде реалізацією пального?
    29.05.202455
  • Приймати пальне на відповідальне зберігання можуть тільки платники акцизу з акцизними складами
    ФОП та ТОВ укладають договір відповідального зберігання пального. ТОВ зберігає пальне і має ліцензію на зберігання пального для власних потреб, але не зареєстроване платником акцизного подтаку та не має зареєстрованих акцизних складів. Чи може таке ТОВ приймати пальне на відповідальне зберігання? Що з акцизним податком?
    16.05.202453
  • Одночасне використання ємності для зберігання пального орендодавцем та орендарем: чи можливо?
    ТОВ придбало ємність (бочку) для зберігання пального та хоче передати в оренду її частину ФОПу. Ліцензія на зберігання пального у ТОВ є. Чи можна укласти договір оренди на частину ємності та спільно її використовувати? Чи потрібно ФОПу отримувати ліцензію на зберігання пального?
    14.05.202486