• Посилання скопійовано

Збільшилися обсяги зберігання пального – внесіть зміни у ліцензію!

Підприємство має ліцензію на зберігання пального для власних потреб, у якій зазначена місткість резервуару 5000 л. Підприємство мало можливість придбати більше пального, оскільки має більший резервуар. Через це в обліку є залишок пального більше 5000 л. Чи можливі негативні наслідки цього?

Відповідно до ст. 15 Закону №481/95-ВР, суб’єкти господарювання, що здійснюють зберігання пального, яке не реалізовується іншим особам і використовується виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки, у заяві на видачу ліцензії зазначають про використання пального для потреб власного споживання чи переробки, загальну місткість резервуарів та ємностей, що використовуються для зберігання пального, та їх фактичне місцезнаходження.

Якщо змінюється загальна місткість резервуарів, то потрібно внести зміни до ліцензії. У разі зміни відомостей, зазначених у виданій ліцензії, суб’єкт господарювання зобов’язаний у місячний строк з дня внесення таких змін звернутися до органу, який видав ліцензію, з відповідною заявою.

Орган, який видав ліцензію, на підставі заяви суб’єкта господарювання протягом трьох робочих днів видає суб’єкту господарювання ліцензію, оформлену на новому бланку з урахуванням змін.

Докладніше про це читайте у нашій новині, а також ІПК від 17.03.2021 р. №985/ІПК/99-00-09-03-02-06. 

Отже, у разі використання більшої загальної місткості резервуарів, ніж зазначено у ліцензії, потрібно було в місячний строк подати заяву на внесення змін до ліцензії. 

Якщо цього не зробити, то чи будуть податківці вважати зберігання пального в обсягах, що перевищують обсяги, вказані в ліцензії, зберіганням пального без наявності ліцензії, нам не відомо. Також немає роз’яснень з цього приводу. У ст. 17 Закону №481/95 передбачено штраф за зберігання пального без наявності ліцензії – 500000 гривень. В даному випадку ліцензія наявна і є діючою, але до неї не внесені зміни. Закон №481/95 не передбачає санкцій за несвоєчасне внесення змін у ліцензію.

Якщо місяць вже минув і зміни до ліцензії щодо нових резервуарів ще не внесено, радимо негайно зробити це.

Заява на отримання ліцензії подається за вільною формою. Тут можна скачати зразок заяви, рекомендований податківцями, та змінити його для цілей внесення змін у діючу ліцензію.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Акцизи

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Акцизи»

  • Офіційний курс валют України до іноземної валюти з 25.03.2025 року при визначенні ПЗ з акцизного податку
    З 25.03.2025 року при реалізації тютюнових виробів, виготовлених на території України, для нарахування ПЗ з акцизу з тютюнової сировини та тютюнових відходів застосовується офіційний курс гривні до євро, встановлений НБУ станом на 01.07.2024 р. (43,2658 грн)
    27.03.202533
  • За яких умов можлива реалізація алкоголю кінцевому споживачу з доставкою?
    Реалізація алкоголю кінцевому споживачу з доставкою у разі внесення ним плати кур’єрській службі можлива, зокрема, за наявності ліцензій на право оптової торгівлі алкогольними напоями у продавця та ліцензії на право роздрібної торгівлі - у кур’єрської служби
    21.03.202547
  • Хто є отримувачем пального в акцизній накладній, якщо заправляють третю особу, а не покупця?
    АЗС працює з покупцем через систему «Профіт». Сторони збираються підписати договір, в якому вкажуть, що АЗС заправляє клієнтські авто покупця, які належать іншим юрособам, і зазначає в акцизних накладних назви юросіб, які фактично заправляються, і з якими АЗС не має договорів, або кінцевому споживачу. Як правильно виписувати акцизні накладні в даному випадку: на юросіб, які заправляються чи на кінцевого споживача?
    11.03.202528
  • Отримувач пального в акцизній накладній АЗС при продажу пального юрособі
    АЗС підписала договір з покупцем у серпні 2024 року, за яким зобов'язалася забезпечувати заправку пальним автотранспорту покупця через систему Профіт. АЗС виписувала акцизні накладні на ТОВ-покупця, але покупець стверджує, що накладні мали виписуватися на кінцевого споживача, оскільки у ТОВ немає власного автотранспорту. Як правильно оформлювати акцизні накладні в цій ситуації? Якщо дійсно потрібно було виписувати накладні на кінцевого споживача, як мінімізувати штрафні санкції?
    10.03.2025256
  • Чи можна безкоштовно передати іншій юрособі талони на пальне?
    Юридична особа, неплатник акцизного податку, має талони на пальне, які планує безкоштовно передати іншій юрособі. При цьому для обліку руху пального оприбуткування талонів у юрособи-отримувача бути здійснено в розрізі ПММ. Чи є така передача правомірною? який тип договору і які первинні документи мають бути оформлені? Чи буде така передача підставою для реєстрації акцизного складу та сплати акцизного податку?
    07.03.2025756