• Посилання скопійовано

Акцизні накладні не реєструються за пп. 231.1 ПКУ

АЗС виписує та реєструє зведені АН. Але зараз вхідні АН не реєструються, оскільки «порушено вимоги пп. 231.1 ПКУ: загальний обсяг резервуарів на стаціонарному АС отримувача (199980.00) менший суми обсягу, зазначеного в документі (11162.79), і обсягу, що наразі зареєстрований на складі (195852.19)». Чи є роз’яснення ДПС?

Наприклад, тут читаємо пояснення ДПСУ, про зміни в роботі програмного забезпечення з приймання та обробки «Акцизної накладної».

Одним з контрольних заходів щодо реєстрації АН є перевірка доступного обсягу зареєстрованих резервуарів для отримання пального на акцизному складі, на який відвантажується пальне.

Контроль здійснюється по достатньому обсягу резервуарів, зареєстрованих в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі, на акцизному складі, на який відвантажується пальне. Достатній обсяг розраховується як різниця між загальним обсягом резервуарів, які зареєстровані в Реєстрі, та залишків пального, які за даними СЕАРПСЕ, знаходяться на такому складі.

У разі перевищення обсягу отримання, зазначеного в акцизній накладній, достатнього об’єму зареєстрованих  резервуарів на акцизному складі, у реєстрації такої акцизної накладної буде відмовлено.

На наш погляд, вирішити цю проблему можна, зареєструвавши зведену АН на кількість фактично реалізованого пального. Тож залишок пального за даними СЕАРПСЕ буде зменшено і стане можливим зареєструвати вхідну АН. 

Щоправда, якщо така зведена АН буде виписана серед місяця, на частковий обсяг пального, відпущеного протягом такого місяця, потім в кінці цього самого місяця доведеться виписувати ще одну зведену АН. Чи можливо виписувати дві чи більше зведених АН протягом одного місяця, з абз. 6 пп. 231.3 ПКУ, який визначає особливості складання зведених АН, незрозуміло. Консультації податкової з цього питання нам невідомі.

Тому для уникнення непорозумінь з податковою може бути доречним отримати з цього питання індивідуальну податкову консультацію.

А щоб не виникало таких ситуації, можна замість зведених складати АН за щоденними операціями.

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Акцизи

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Акцизи»

 • Чи можна змінити назву пального в накладній?
  Підприємство – імпортер пального, оприбутковує пальне за назвою, вказаною в митній декларації. Оптовий покупець наполягає зазначати в документах на відвантаження назву пального згідно з техрегламентом, що відрізняється від назви в декларації. Чи має право підприємство змінити назву?
  17.01.202371
 • Заповнення акцизної декларації при продажу рідин для електронних сигарет
  Як правильно заповнювати розділ Б (код Б.1) додатку 2 акцизної декларації (адвалорні та специфічні ставки акцизного податку одночасно), якщо гр. 6 та 8 у шт., гр. 13 (специфічна ставка акцизного податку - 3000 грн за літр), та відповідно гр. 15 = гр. 10 х гр.13 : 1000 - вираховує в рази меншу суму акцизного податку?
  16.01.2023291
 • Акцизні накладні не реєструються за пп. 231.1 ПКУ
  АЗС виписує та реєструє зведені АН. Але зараз вхідні АН не реєструються, оскільки «порушено вимоги пп. 231.1 ПКУ: загальний обсяг резервуарів на стаціонарному АС отримувача (199980.00) менший суми обсягу, зазначеного в документі (11162.79), і обсягу, що наразі зареєстрований на складі (195852.19)». Чи є роз’яснення ДПС?
  13.01.202356
 • Чи може виробник алкоголю здійснювати оптовий продаж алкоголю?
  Чи може суб’єкт господарювання (має ліцензію на виробництво алкогольних напоїв - вин виноградних, вин плодово-ягідних або напоїв медових, - та виробляє їх з виноматеріалів - виноградних, плодово-ягідних або медових, - виключно власного виробництва, не придбаних) здійснювати оптовий продаж шампанського, вин ігристих, що вироблені з власного виноматеріалу?
  12.01.202376
 • Як перераховувати обсяг пального в літрах, приведених до 15° С, якщо ПРК використовується на «оптовому» акцизному складі?
  Підприємство імпортувало 15200 л при 15° С. Цим же бензовозом передає пальне на зберігання зберігачу, але при фактичній температурі 1° С передається 15000 л пального. Зберігач надає послуги зі зберігання пального (роздрібним продажем не займається). Зберігач видає пальне зі зберігання в літрах через ПРК, тому виникає облікова різниця. Як це врегулювати?
  12.01.202344