• Посилання скопійовано

Як перераховувати обсяг пального в літрах, приведених до 15° С, якщо ПРК використовується на «оптовому» акцизному складі?

Підприємство імпортувало 15200 л при 15° С. Цим же бензовозом передає пальне на зберігання зберігачу, але при фактичній температурі 1° С передається 15000 л пального. Зберігач надає послуги зі зберігання пального (роздрібним продажем не займається). Зберігач видає пальне зі зберігання в літрах через ПРК, тому виникає облікова різниця. Як це врегулювати?

Щорічне коригування облікової різниці передбачене лише для обсягів пального, реалізованого з акцизного складу, який є місцем роздрібної торгівлі пальним, на яке отримано ліцензію на право роздрібної торгівлі пальним – див. консультацію податківців тут, а також п. 47 Порядку №408.

Оскільки в даному випадку акцизні склади не є місцями роздрібного продажу пального, таке коригування проводити не можна.

Разом з цим, відповідно до пп. 230.1.3 ПКУ фактичні показники витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників щодо обсягів залишків пального та добового обсягу реалізованого пального перераховуються у літри, приведені до температури 15° С, крім показників паливороздавальних колонок (ПРК) та/або оливороздавальних колонок, які виконують функції витратомірів-лічильників.

Далі, згідно з пп. 232.1 ПКУ одиницею обліку обсягів пального в системі електронного адміністрування реалізації пального є літри, приведені до температури 15° C. При цьому відпущені літри в місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримано ліцензію на право роздрібної торгівлі пальним, вважаються як літри, приведені до температури 15° C. Такі одиниці обліку для пального повинні використовуватися в первинних бухгалтерських документах, акцизних накладних/розрахунках коригування до акцизних накладних, декларації з акцизного податку.

З урахуванням вищенаведеного, робимо висновок, що якщо акцизний склад зберігача не є місцем роздрібної торгівлі пальним і на нього не отримано ліцензію на роздрібну торгівлю пальним, то зберігач повинен перераховувати обсяг пального, що видане зі зберігання через ПРК, у літри, приведені до температури 15° C. Тобто в даній ситуації слід ігнорувати той факт, що пальне відпускається через ПРК, оскільки склад зберігача не є місцем роздрібної торгівлі пальним і зберігач не має ліцензії на роздрібну торгівлю пальним.

Але оскільки ці дві норми ПКУ можуть припускати різне тлумачення з боку податківців, радимо звернутись до них же за наданням ІПК щодо умов даної ситуації, коли ПРК використовується на акцизному складі, який не є місцем роздрібної торгівлі пальним.

Документальне оформлення операцій з приймання пального на зберігання та його видачу зі зберігання здійснюється за згодою сторін договору зберігання. Законодавство не регламентує цей порядок, тож він визначається сторонами договору на власний розсуд. Зокрема, це можуть бути накладні або акти приймання-передачі тощо. Кожна операція з приймання-передачі пального оформлюється первинним документом (накладна, акт), і на неї також складається акцизна накладна, у якій зазначається маса пального в кг та об’єм в літрах, приведених до температури 15° C. В первинних документах зазначаються літри пального при фактичній температурі, а також, на розсуд сторін, можуть зазначатися і маса в кг та літри, приведені до температури 15° C.

Загалом, обсяги пального в літрах при фактичній температурі в бухобліку та обсяги пального в літрах, приведених до температури 15° C в СЕА РП можуть відрізнятися та коливатися протягом року. За рахунок підвищення температури влітку та зниження взимку середньорічні відхилення мають бути несуттєвими. Врегулюваня облікових різниць передбачено лише для акцизних складів, які є місцем роздрібного продажу пального, тож в даному випадку зберігач не може застосовувати цю облікову різницю.

Але разом з цим (на нашу думку), зберігач не зобов’язаний враховувати показники ПРК як літри, приведені до температури 15° C. Замість цього він повинен на загальних підставах перераховувати обсяг пального, яке відпущене через ПРК, в літри при температурі 15° C і зазначати цей обсяг в акцизних накладних на повернення пального зі зберігання.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Акцизи

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Акцизи»

  • Склад комісії при інвентаризації пального на вимогу ДПС
    За вимогою податкової служби для перевірки ПДВ необхідно провести інвентаризацію палива в єврокубах. На транспортному підприємстві присутні лише власник і директор, бухоблік ведеться на аутсорсингу. Кого включити до складу інвентаризаційної комісії? Які особливості складання наказу про інвентаризацію та інвентаризаційного опису?
    22.11.202433
  • Бармен розбив пляшку з алкоголем: що з акцизом?
    Бармен розбив пляшку шампанського. Чи потрібно дану операцію проводити через РРО? Як вплине списання такої пляшки на акциз?
    21.11.202453
  • Як продати пальне військовій частині з оплатою від благодійного фонду?
    Підприємство веде діяльність з оптової торгівлі пальним і хоче продати пальне військовій частині. Платити за це пальне буде благодійний фонд. Як складати первинні документи в такому разі: видаткову, акцизну та податкову накладні складати на військову часину чи на фонд, який є платником?
    20.11.202422
  • Чи потрібна ліцензія при придбанні алкоголю для виробничих потреб?
    ТОВ є дистриб'ютором підакцизних товарів, зокрема, алкоголю, отримало лист від покупця з проханням продати 2 літра коньяку для виробничих потреб. Ліцензії на продаж алкоголю покупець не має. Чи можна провести такий продаж?
    20.11.202418
  • Алкоголь придбали, а ліцензії на роздрібну торгівлю немає
    ТОВ – платник ЄП ліцензії на роздрібний продаж алкоголю немає. За замовленням ресторану поставили продукти та вино de la Cruz (УКТ ЗЕД 2204228400). Алкоголь замовили помилково, поверненню товар не підлягає. Чи може ТОВ використати цей алкоголь для приготування страв або реалізувати разово без ліцензії?
    19.11.202429