• Посилання скопійовано

Акцизні накладні та акцизні склади пересувні за умови торгівлі пальним за ставкою акцизу 0%

Чи формується акцизна накладна, якщо ставка акцизу становить 0%? Як включаються транспортні засоби до Переліку ТЗ, які переміщують пальне?

Щодо складання акцизної накладної, якщо ставка акцизу 0%

Пальне належить до підакцизних товарів, тому що воно міститься в переліку підакцизних товарів у ст. 215 ПКУ. Встановлення ставки 0% на підакцизний товар означає лише те, що акцизний податок не нараховується, проте сам товар не втрачає ознаку підакцизного товару.

Також діють норми ст. 231 ПКУ про те, що платник акцизного податку при ввезенні на митну територію України пального, з якого сплачено акцизний податок (в тому числі і при ввезенні за ставкою 0%), або на умовах, визначених ст. 229 ПКУ, або реалізації пального зобов’язаний скласти в електронній формі акцизну накладну за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД реалізованого пального та зареєструвати її в ЄРАН (пп. 231.1 ПКУ). Ставка 0% дозволяє реєструвати акцизні накладні без сплати акцизного податку.

Таким чином, платники акцизного податку не звільнені від обов’язку складати та реєструвати акцизні накладні за ставкою 0%, адже підприємство здійснює операції з фізичного переміщення пального, що відповідають поняттю «реалізація пального».

Отже, за умови оптової торгівлі пальним акцизні накладні складаються та реєструються за загальними правилами, незважаючи на те, що ставка акцизу становить 0%. Проте війна вносить свої корективи, про які ми писали тут:

 

Включення ТЗ до переліку ТЗ, які переміщують пальне

Транспортний засіб набуває статусу акцизного складу пересувного протягом періоду його використання, зокрема: 

  • для переміщення у ньому пального, яке реалізується; 
  • зберігання у ньому пального (пп. 14.1.6-1 ПКУ). 

Розпорядник акцизного складу пересувного – це суб'єкт господарювання – платник акцизного податку, який є власником пального і з використанням транспортного засобу (незалежно від того, кому він належить) реалізує або зберігає пальне (пп. 14.1.224-1 ПК). 

Реєстрація акцизного складу пересувного за заявою не передбачена нормами ПКУ. 

Авто набуває статусу акцизного складу пересувного після зазначення цього транспортного засобу у зареєстрованій акцизній накладній. Включення до Переліку ТЗ, у яких пальне переміщається по території України, у даному випадку проходить автоматично – на підставі даних акцизних накладних, зареєстрованих у ЄРАН.

Подання Заявки на переміщення пального актуальне лише для неплатників акцизного податку. Такі Заявки подаються СГ, які не є розпорядниками акцизних складів, до переміщення митною територією України у транспортних засобах, які не є акцизними складами пересувними, власного пального або спирту етилового для потреб власного споживання чи промислової переробки. СГ – неплатникам акцизу необхідно подавати Заявки на переміщення пального до настання дати початку періоду транспортування пального транспортними засобами, що не є акцизними складами пересувними.

Докладніше про це ми писали туттут та тут>>

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Акцизи

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Акцизи»

  • Офіційний курс валют України до іноземної валюти з 25.03.2025 року при визначенні ПЗ з акцизного податку
    З 25.03.2025 року при реалізації тютюнових виробів, виготовлених на території України, для нарахування ПЗ з акцизу з тютюнової сировини та тютюнових відходів застосовується офіційний курс гривні до євро, встановлений НБУ станом на 01.07.2024 р. (43,2658 грн)
    27.03.202533
  • За яких умов можлива реалізація алкоголю кінцевому споживачу з доставкою?
    Реалізація алкоголю кінцевому споживачу з доставкою у разі внесення ним плати кур’єрській службі можлива, зокрема, за наявності ліцензій на право оптової торгівлі алкогольними напоями у продавця та ліцензії на право роздрібної торгівлі - у кур’єрської служби
    21.03.202547
  • Хто є отримувачем пального в акцизній накладній, якщо заправляють третю особу, а не покупця?
    АЗС працює з покупцем через систему «Профіт». Сторони збираються підписати договір, в якому вкажуть, що АЗС заправляє клієнтські авто покупця, які належать іншим юрособам, і зазначає в акцизних накладних назви юросіб, які фактично заправляються, і з якими АЗС не має договорів, або кінцевому споживачу. Як правильно виписувати акцизні накладні в даному випадку: на юросіб, які заправляються чи на кінцевого споживача?
    11.03.202528
  • Отримувач пального в акцизній накладній АЗС при продажу пального юрособі
    АЗС підписала договір з покупцем у серпні 2024 року, за яким зобов'язалася забезпечувати заправку пальним автотранспорту покупця через систему Профіт. АЗС виписувала акцизні накладні на ТОВ-покупця, але покупець стверджує, що накладні мали виписуватися на кінцевого споживача, оскільки у ТОВ немає власного автотранспорту. Як правильно оформлювати акцизні накладні в цій ситуації? Якщо дійсно потрібно було виписувати накладні на кінцевого споживача, як мінімізувати штрафні санкції?
    10.03.2025256
  • Чи можна безкоштовно передати іншій юрособі талони на пальне?
    Юридична особа, неплатник акцизного податку, має талони на пальне, які планує безкоштовно передати іншій юрособі. При цьому для обліку руху пального оприбуткування талонів у юрособи-отримувача бути здійснено в розрізі ПММ. Чи є така передача правомірною? який тип договору і які первинні документи мають бути оформлені? Чи буде така передача підставою для реєстрації акцизного складу та сплати акцизного податку?
    07.03.2025756