• Посилання скопійовано

Переміщення пального між своїми акцизними складами – як скласти АН та декларацію з акцизу?

Які коди треба застосовувати при складанні АН при перевантаженні пального з одного акцизного складу пересувного на другий акцизний склад пересувний у межах одного суб'єкта господарювання-платника? Чи потрібно це відображати в декларації з акцизного податку?

Згідно з пп. 14.1.212 ПКУ, реалізація пального - це будь-які операції з фізичної передачі (відпуску, відвантаження) пального з переходом права власності на таке пальне чи без такого переходу, за плату (компенсацію) чи без такої плати на митній території України з акцизного складу/акцизного складу пересувного:

  • до акцизного складу;
  • до акцизного складу пересувного;
  • для власного споживання чи промислової переробки;
  • будь-яким іншим особам.

У двох примірниках АН складаються на операції реалізації пального від одного акцизного складу до іншого, в тому числі це можуть бути як стаціонарні, так і пересувні акцизні склади в будь-якій комбінації (п. 231.3 ПКУ). При цьому реалізацією пального в даному контексті є будь-яка операція з переміщення пального з одного акцизного складу (далі – АС) або акцизного складу пересувного (далі – АСП) на інший АС/АСП: за плату, без оплати, або просто переміщення пального між власними акцизними складами.

Тому у разі переміщення пального між різними акцизними складами (стаціонарними та пересувними) в межах одного платника складається акцизна накладна за загальними правилами.

І навпаки, якщо пальне переміщується в межах одного акцизного складу, акцизна накладна не складається – див. ІПК ДПСУ від 07.11.2019 р. №1230/6/99-00-04-02-05-15/ІПК.

Якщо платник акцизного податку переміщує пальне між своїми акцизними складами, то він одночасно є особою, яка реалізує та особою, отримує пальне. В цьому випадку він складає та реєструє АН у двох примірниках у загальному порядку, єдиною відмінністю є те, що відправник та отримувач пального – одна й та сама особа, але акцизні склади будуть різні.

В даному випадку:

  • код операцій для акцизної накладної, яка складається в одному примірнику – 0;
  • умови оподаткування пального – 0;
  • напрям використання пального – 0.

Оскільки це операція між різними акцизними складами, а інформацію в додатку 1-1  до декларації з акцизного податку слід подавати в розрізі акцизних складів та за товарними кодами згідно УКТ ЗЕД, в тис. л пального, приведеного до t 15° C, то переміщення пального між акцизними складами відображається в декларації за загальними правилами, зокрема:

  • в графі 5 – обсяги реалізованого пального з акцизного складу – відправника;
  • в графі 4 – обсяги отриманого пального на акцизному складі – отримувачу.

Інші графи додатка 1-1 заповнюються за загальним алгоритмом. Зокрема, показник графи 7 додатка 1-1 визначається розрахунково: від реалізованого обсягу за акцизними накладними віднімається початковий залишок, отримані обсяги за акцизними накладними та обороти з реалізації, що наведені у графі 6. Якщо різниця позитивна, вона наводиться у графі 7, а від’ємна різниця не відображається.

Заповнення графи 7 додатка 1-1 спричиняє виникнення суми акцизного податку у графі 10, специфічну ставку якого слід зазначити у графі 9.

Оскільки у запитанні йдеться про пересувні акцизні склади, то в графі 1 додатка 1-1 до декларації акцизного податку слід зазначити номери реєстрації транспортних засобів в уповноважених органах відповідної держави.

Додатково читайте тут.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Акцизи

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Акцизи»

  • Склад комісії при інвентаризації пального на вимогу ДПС
    За вимогою податкової служби для перевірки ПДВ необхідно провести інвентаризацію палива в єврокубах. На транспортному підприємстві присутні лише власник і директор, бухоблік ведеться на аутсорсингу. Кого включити до складу інвентаризаційної комісії? Які особливості складання наказу про інвентаризацію та інвентаризаційного опису?
    22.11.202414
  • Бармен розбив пляшку з алкоголем: що з акцизом?
    Бармен розбив пляшку шампанського. Чи потрібно дану операцію проводити через РРО? Як вплине списання такої пляшки на акциз?
    21.11.202448
  • Як продати пальне військовій частині з оплатою від благодійного фонду?
    Підприємство веде діяльність з оптової торгівлі пальним і хоче продати пальне військовій частині. Платити за це пальне буде благодійний фонд. Як складати первинні документи в такому разі: видаткову, акцизну та податкову накладні складати на військову часину чи на фонд, який є платником?
    20.11.202418
  • Чи потрібна ліцензія при придбанні алкоголю для виробничих потреб?
    ТОВ є дистриб'ютором підакцизних товарів, зокрема, алкоголю, отримало лист від покупця з проханням продати 2 літра коньяку для виробничих потреб. Ліцензії на продаж алкоголю покупець не має. Чи можна провести такий продаж?
    20.11.202417
  • Алкоголь придбали, а ліцензії на роздрібну торгівлю немає
    ТОВ – платник ЄП ліцензії на роздрібний продаж алкоголю немає. За замовленням ресторану поставили продукти та вино de la Cruz (УКТ ЗЕД 2204228400). Алкоголь замовили помилково, поверненню товар не підлягає. Чи може ТОВ використати цей алкоголь для приготування страв або реалізувати разово без ліцензії?
    19.11.202429