• Посилання скопійовано

Отримувач в ТТН на алкогольну продукцію

Чи може продавець алкогольної продукції відвантажувати товар покупцеві на склад, який цьому покупцеві не належить, і зазначати такий склад в ТТН?

Форму ТТН на переміщення алкогольних напоїв, форма №1-ТН/алкогольні напої/ та Інструкцію щодо її застосування завтерджено Наказом Мінтрансу від 28.04.2005 р. №154.

Відповідно до п. 2.1 Інструкції №154 у рядку:

  • «Одержувач» записуються повне найменування підприємства одержувача продукції, його місцезнаходження, банківські реквізити, ідентифікаційний код, номер і дата видачі ліцензії на виробництво (оптову або роздрібну торгівлю) продукції, що ліцензується, номер і дата видачі наряду на відпуск продукції;
  • «Пункт розвантаження» вказуються назва та місцезнаходження зберігання продукції. За умови прийняття до перевезення товарно-матеріальних цінностей довіреною особою одержувача вантажу за довіреністю ця особа в рядку «Вантаж одержав» записує посаду, прізвище, ініціали і підтверджує факт одержання вантажу особистим підписом. Відправник вантажу проставляє номер довіреності, дату її видачі та ким видана;
  • «Відпуск за довіреністю одержувача» вказуються серія і номер довіреності, дата виписки, ким видана;
  • «Вантаж одержав» вказуються посада, прізвище, ім'я, по батькові та підпис особи, яка отримує вантаж.

Відповідно до п. 2.3 Інструкції №154, у рядку:

  • «Прийняв (відповідальна особа одержувача)» фіксується факт прийняття вантажу від відповідальної особи відправника вантажу, що підтверджується підписом та скріплюється печаткою.

З наведеного вище випливає, що в графі «Пункт розвантаження» вказуються назва та місцезнаходження зберігання продукції. Причому ніде не зазначено, що це має бути саме склад, який належить покупцеві. І ніде не зазначено, що продавець має перевіряти, кому належить склад, на який доставляється продукція.

В графі «Пункт розвантаження» вказується фактичне місце розвантаження продукції, згідно умов договору між продавцем і покупцем.

Таким чином, продавець алкогольної продукції може відвантажувати товар покупцеві на склад, який цьому покупцеві не належить, і зазначати такий склад в ТТН.

Також нагадаємо, що алкоголь має зберігатися у місцях, внесених до Єдиного державного реєстру місць зберігання – див. тут. Відповідальність за зберігання алкоголю у незареєстрованому місці несе зберігач.

Право зберігача на користування відповідним приміщенням має бути підтверджене документально – докладніше про це ми писали тут. Це не обов’язково може бути право власності, приміщення може бути орендованим тощо.

 ***

Читайте також: Алкогольна ТТН: коли та як складати? 

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Акцизи

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Акцизи»

  • Офіційний курс валют України до іноземної валюти з 25.03.2025 року при визначенні ПЗ з акцизного податку
    З 25.03.2025 року при реалізації тютюнових виробів, виготовлених на території України, для нарахування ПЗ з акцизу з тютюнової сировини та тютюнових відходів застосовується офіційний курс гривні до євро, встановлений НБУ станом на 01.07.2024 р. (43,2658 грн)
    27.03.202535
  • За яких умов можлива реалізація алкоголю кінцевому споживачу з доставкою?
    Реалізація алкоголю кінцевому споживачу з доставкою у разі внесення ним плати кур’єрській службі можлива, зокрема, за наявності ліцензій на право оптової торгівлі алкогольними напоями у продавця та ліцензії на право роздрібної торгівлі - у кур’єрської служби
    21.03.202548
  • Хто є отримувачем пального в акцизній накладній, якщо заправляють третю особу, а не покупця?
    АЗС працює з покупцем через систему «Профіт». Сторони збираються підписати договір, в якому вкажуть, що АЗС заправляє клієнтські авто покупця, які належать іншим юрособам, і зазначає в акцизних накладних назви юросіб, які фактично заправляються, і з якими АЗС не має договорів, або кінцевому споживачу. Як правильно виписувати акцизні накладні в даному випадку: на юросіб, які заправляються чи на кінцевого споживача?
    11.03.202528
  • Отримувач пального в акцизній накладній АЗС при продажу пального юрособі
    АЗС підписала договір з покупцем у серпні 2024 року, за яким зобов'язалася забезпечувати заправку пальним автотранспорту покупця через систему Профіт. АЗС виписувала акцизні накладні на ТОВ-покупця, але покупець стверджує, що накладні мали виписуватися на кінцевого споживача, оскільки у ТОВ немає власного автотранспорту. Як правильно оформлювати акцизні накладні в цій ситуації? Якщо дійсно потрібно було виписувати накладні на кінцевого споживача, як мінімізувати штрафні санкції?
    10.03.2025256
  • Чи можна безкоштовно передати іншій юрособі талони на пальне?
    Юридична особа, неплатник акцизного податку, має талони на пальне, які планує безкоштовно передати іншій юрособі. При цьому для обліку руху пального оприбуткування талонів у юрособи-отримувача бути здійснено в розрізі ПММ. Чи є така передача правомірною? який тип договору і які первинні документи мають бути оформлені? Чи буде така передача підставою для реєстрації акцизного складу та сплати акцизного податку?
    07.03.2025756