• Посилання скопійовано

Чи потрібно звітуватися з акцизу, якщо виробництво електроенергії не здійснюється?

ТОВ отримало ліцензію на право провадження господарської діяльності з виробництва електричної енергії, але фактично діяльність не здійснювало. Чи потрібно подавати пусту декларацію з акцизного податку? Куди подавати декларацію, якщо місце податкового обліку і місцезнаходження різні?

Відповідно до пп. 49.2-1 ПКУ, платники, які мають діючі (у тому числі призупинені) ліцензії на право здійснення діяльності з підакцизною продукцією, яка підлягає ліцензуванню згідно із законодавством, зобов’язані за кожний встановлений цим Кодексом звітний період подавати податкові декларації незалежно від того, чи провадили такі платники господарську діяльність у звітному періоді.

Таким чином, ТОВ має подавати декларації з акцизного податку за час дії ліцензії, навіть, якщо не здійснює відповідну діяльність.

Тут варто сказати, що відповідно до норм пп. 212.3.1 ПКУ органи ліцензування зобов'язані надавати податковій за місцезнаходженням юридичних осіб інформацію про видані ліцензії у п'ятиденний строк з дня здійснення таких дій. На підставі такої інформації податкова здійснює реєстрацію такої юридичної особи платником акцизного податку.

 

ТОВ перебуває на податковому обліку в ДПС щодо роботи з великими платниками податків, а не за своїм місцезнаходженням. Куди подавати декларацію?

Відповідно до пп. 223.2 ПКУ, платники акцизного податку (включаючи виробників електроенергії) декларацію подають до податкової за своїм місцем реєстрації. Вище ми зазначили, що інформація про видачу ліцензії надається до податкової за місцезнаходженням підприємства. Таким чином, саме ці органи здійснюють реєстрацію платником акцизного податку.

З наведеного випливає, що декларацію слід подавати до податкової за місцезнаходженням ТОВ, де здійснена реєстрація платником акцизного податку.

Але відповідно до останнього абзацу пп. 64.7 ПКУ великий платник податків, щодо якого податковою прийнято рішення про переведення на облік у контролюючий орган, що здійснює супроводження великих платників податків, після взяття його на облік за новим місцем обліку зобов'язаний сплачувати податки за місцем попереднього обліку у податковій, а подавати податкову звітність та виконувати інші обов'язки, передбачені ПКУ, за новим місцем обліку.

Таким чином, якщо платника переведено на облік в ДПС по роботі з великими платниками податків, з моменту такого переведення потрібно подавати декларації до такого органу ДПС по роботі з великими платниками.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Акцизи

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Акцизи»

  • Офіційний курс валют України до іноземної валюти з 25.03.2025 року при визначенні ПЗ з акцизного податку
    З 25.03.2025 року при реалізації тютюнових виробів, виготовлених на території України, для нарахування ПЗ з акцизу з тютюнової сировини та тютюнових відходів застосовується офіційний курс гривні до євро, встановлений НБУ станом на 01.07.2024 р. (43,2658 грн)
    27.03.202533
  • За яких умов можлива реалізація алкоголю кінцевому споживачу з доставкою?
    Реалізація алкоголю кінцевому споживачу з доставкою у разі внесення ним плати кур’єрській службі можлива, зокрема, за наявності ліцензій на право оптової торгівлі алкогольними напоями у продавця та ліцензії на право роздрібної торгівлі - у кур’єрської служби
    21.03.202547
  • Хто є отримувачем пального в акцизній накладній, якщо заправляють третю особу, а не покупця?
    АЗС працює з покупцем через систему «Профіт». Сторони збираються підписати договір, в якому вкажуть, що АЗС заправляє клієнтські авто покупця, які належать іншим юрособам, і зазначає в акцизних накладних назви юросіб, які фактично заправляються, і з якими АЗС не має договорів, або кінцевому споживачу. Як правильно виписувати акцизні накладні в даному випадку: на юросіб, які заправляються чи на кінцевого споживача?
    11.03.202528
  • Отримувач пального в акцизній накладній АЗС при продажу пального юрособі
    АЗС підписала договір з покупцем у серпні 2024 року, за яким зобов'язалася забезпечувати заправку пальним автотранспорту покупця через систему Профіт. АЗС виписувала акцизні накладні на ТОВ-покупця, але покупець стверджує, що накладні мали виписуватися на кінцевого споживача, оскільки у ТОВ немає власного автотранспорту. Як правильно оформлювати акцизні накладні в цій ситуації? Якщо дійсно потрібно було виписувати накладні на кінцевого споживача, як мінімізувати штрафні санкції?
    10.03.2025256
  • Чи можна безкоштовно передати іншій юрособі талони на пальне?
    Юридична особа, неплатник акцизного податку, має талони на пальне, які планує безкоштовно передати іншій юрособі. При цьому для обліку руху пального оприбуткування талонів у юрособи-отримувача бути здійснено в розрізі ПММ. Чи є така передача правомірною? який тип договору і які первинні документи мають бути оформлені? Чи буде така передача підставою для реєстрації акцизного складу та сплати акцизного податку?
    07.03.2025756