• Посилання скопійовано

Торгівля столовим вином на єдиному податку

Чи обов’язково має бути зазначено на етикетках алкогольних напоїв «столове вино» для того, щоб можна було торгувати ними на єдиному податку? Чи є відсутність такого напису підставою для анулювання реєстрації платника ЄП, якщо за супровідними документами можна визначити належність напоїв до столових вин? Що з РРО та ліцензіями?

Роздрібна торгівля столовими винами не потребує наявності ліцензії (ст. 15 Закону №481). Про те саме зазначено в "ЗIР", підкатегорія 115.051. Там же сказано, що у разі здійснення суб'єктом господарювання роздрібної торгівлі виключно винами столовими він має право не вносити до Єдиного державного реєстру місць зберігання відомості про приміщення, в яких такий суб'єкт здійснює зберігання вин столових, у т. ч. якщо місця зберігання розташовані поза місцем здійснення торгівлі.

Платник ЄП може торгувати вроздріб столовими винами без РРО до 01.04.2021 року – про це податківці пишуть тут.

Вони також вказують: «роздрібна торгівля столовими винами може здійснюватися суб’єктами господарювання всіх форм власності, без ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, лише за умови відповідності такої продукції поняттю «вина столові» з урахуванням обмежень, встановлених Законом №481».

Щодо відповідності продукції поняттю «вина столові» податківці пишуть, що маркування виноробної продукції, обов’язково має містити інформацію, передбачену ст. 11 Закону №481, зокрема, має бути наявна назва виноробної продукції. Тобто визначити приналежність виноробної продукції до столових вин можна за інформацією на етикетці (див. тут, а також відповідь на питання: «Які вина відносяться до столових вин та як за зовнішнім виглядом виноробної продукції (пляшки або іншого посуду) можна визначити її приналежність до столових вин?» в підкатегорії ЗІР, 113.04). Звертаємо увагу, що тут застосовано слово «можна», отже, це не єдиний можливий спосіб визначення належності продукції до столових вин, та й  спеціальних законодавчих норм, які би встановлювали порядок визначення належності продукції до столових вин, немає.

У ст. 11 Закону №481 зазначено, що етикетка має містити загальну та власну назви виробу. Законодавчого визначення поняття «загальна назва» також немає – чи є назва «вино» загальною назвою, чи такою назвою є лише назва «столове вино».

Отже, у тому випадку, якщо податківці піддають сумніву належність алкогольних напоїв до столових вин через відсутність відповідного напису на етикетці, є два виходи:

  1. або змінити етикетку і додати туди напис «столове вино»;
  2. або доводити податківцям, що належність продукції до столового вина можна визначати не тільки за етикеткою, але й за супровідними документами на цю продукцію. Більш докладно про це – тут.

Не виключено, що доводити свою точку зору доведеться у суді.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Акцизи

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Акцизи»

  • Офіційний курс валют України до іноземної валюти з 25.03.2025 року при визначенні ПЗ з акцизного податку
    З 25.03.2025 року при реалізації тютюнових виробів, виготовлених на території України, для нарахування ПЗ з акцизу з тютюнової сировини та тютюнових відходів застосовується офіційний курс гривні до євро, встановлений НБУ станом на 01.07.2024 р. (43,2658 грн)
    27.03.202535
  • За яких умов можлива реалізація алкоголю кінцевому споживачу з доставкою?
    Реалізація алкоголю кінцевому споживачу з доставкою у разі внесення ним плати кур’єрській службі можлива, зокрема, за наявності ліцензій на право оптової торгівлі алкогольними напоями у продавця та ліцензії на право роздрібної торгівлі - у кур’єрської служби
    21.03.202548
  • Хто є отримувачем пального в акцизній накладній, якщо заправляють третю особу, а не покупця?
    АЗС працює з покупцем через систему «Профіт». Сторони збираються підписати договір, в якому вкажуть, що АЗС заправляє клієнтські авто покупця, які належать іншим юрособам, і зазначає в акцизних накладних назви юросіб, які фактично заправляються, і з якими АЗС не має договорів, або кінцевому споживачу. Як правильно виписувати акцизні накладні в даному випадку: на юросіб, які заправляються чи на кінцевого споживача?
    11.03.202528
  • Отримувач пального в акцизній накладній АЗС при продажу пального юрособі
    АЗС підписала договір з покупцем у серпні 2024 року, за яким зобов'язалася забезпечувати заправку пальним автотранспорту покупця через систему Профіт. АЗС виписувала акцизні накладні на ТОВ-покупця, але покупець стверджує, що накладні мали виписуватися на кінцевого споживача, оскільки у ТОВ немає власного автотранспорту. Як правильно оформлювати акцизні накладні в цій ситуації? Якщо дійсно потрібно було виписувати накладні на кінцевого споживача, як мінімізувати штрафні санкції?
    10.03.2025257
  • Чи можна безкоштовно передати іншій юрособі талони на пальне?
    Юридична особа, неплатник акцизного податку, має талони на пальне, які планує безкоштовно передати іншій юрособі. При цьому для обліку руху пального оприбуткування талонів у юрособи-отримувача бути здійснено в розрізі ПММ. Чи є така передача правомірною? який тип договору і які первинні документи мають бути оформлені? Чи буде така передача підставою для реєстрації акцизного складу та сплати акцизного податку?
    07.03.2025756