Головна Усі консультації Оподаткування Акцизи

Кількість отриманого пального у календарному році: чи враховується заправлене до баку авто?

Чи враховується при розрахунку кількості отриманого пального протягом календарного року в обсягах, що перевищують 1000 куб. м пальне, що придбавалося протягом січня-травня 2020 р. шляхом постачання з бензовозу безпосередньо до баку автомобіля, до моменту придбання ємності?

Запитання:

Транспортне підприємство з початку року для заправки власних автомобілів закуповувало пальне (ДП). Пальне постачалось з бензовозу (спеціально обладнаного для такої поставки) безпосередньо до баку вантажного автомобіля, яке у подальшому використовувалось виключно для власних потреб. За період з січня по травень 2020 року за такою схемою підприємство придбало понад 1000 куб. м. У червні 2020 року підприємство придбало ємність (резервуар 50 куб. м) для зберігання палива, ввело її до експлуатації та отримало ліцензію на зберігання, а також починає закуповувати пальне шляхом зливання з бензовозу вже до цієї ємності, з якої заправляє власні вантажні автомобілі. Уточнення: до червня на балансі підприємства не було обладнання (резервуарів, ємностей тощо), яке дозволяє зберігати чи зливати пальне в щось інше ніж до баку автомобіля.

Чи братиме участь при розрахунку кількості отриманого пального протягом календарного року в обсягах, що перевищують 1000 куб. м (без урахування обсягу палива, отриманого через паливороздавальні колонки в місцях роздрібної торгівлі паливом, на які отримані відповідні ліцензії) пальне, що придбавалося протягом січня-травня 2020 р. шляхом постачання безпосередньо до баку автомобіля, до моменту придбання ємності? 

 

Відповідь:

Відповідно до абз. «б» пп. 14.1.6. акцизний склад – це приміщення або територія на митній території України, де розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізації пального.

Не є акцизним складом, зокрема:

  • приміщення або територія, на кожній з яких загальна місткість розташованих ємностей для навантаження-розвантаження та зберігання пального не перевищує 200 куб. м, а суб'єкт господарювання (крім платника єдиного податку четвертої групи) - власник або користувач такого приміщення або території отримує протягом календарного року пальне в обсягах, що не перевищують 1000 куб. м. (без урахування обсягу пального, отриманого через паливороздавальні колонки в місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримано відповідні ліцензії), та використовує пальне виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки і не здійснює операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам. Критерій, визначений цим підпунктом, щодо загальної місткості ємностей для навантаження-розвантаження та зберігання пального не застосовується до ємностей суб'єктів господарювання, які є розпорядниками хоча б одного акцизного складу;
  • паливний бак як ємність для зберігання пального безпосередньо в транспортному засобі або обладнанні чи пристрої.

ДПС в ІПК від 18.12.2019 р. №1972/6/99-00-04-02-06-15/ІПК повідомляє, якщо місткість ємності для навантаження-розвантаження та зберігання пального не перевищує 200 куб. м, а суб’єкт підприємництва отримує протягом календарного року пальне в обсягах, що не перевищують 1000 куб. м (без урахування обсягу пального, отриманого через паливороздавальні колонки в місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримано відповідні ліцензії), та використовує пальне виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки і не здійснює операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам, така ємність не вважатиметься акцизним складом.

При цьому для визначення приміщення або території поняттю акцизного складу береться до уваги загальна місткість розташованих ємностей для навантаження-розвантаження та зберігання пального і загальний обсяг пального, який отримує власник або користувач такого приміщення або території протягом календарного року, а також здійснення операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам (ІПК ДПС від 25.10.2019 р. №1026/6/99-00-04-01-01-15/ІПК).

Про те, що Товариство отримує протягом календарного року пальне в обсягах, що перевищують 1000 куб. м., місця зберігання пального Товариства підпадають під визначення акцизний склад, а Товариство вважається розпорядником акцизного складу в розумінні ПКУ також повідомляє ДФС в ІПК від 06.02.2019 р. №415/6/99-99-12-01-02-15/ІПК.

Отже, виходячи з викладеного, є всі підстави вважати, що при розрахунку кількості отриманого пального протягом календарного року необхідно враховувати його загальну кількість (без урахування обсягу пального, отриманого через паливороздавальні колонки в місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримано відповідні ліцензії).

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 43 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Бондаренко Олена
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / Акцизи
Теги:
Акциз , Пальне

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі