• Посилання скопійовано

Імпорт та продаж електромобілей: чи потрібно реєструватися платником акцизу?

Підприємство планує імпортувати, зберігати на орендованих складах та продавати легкові електромобілі, при розмитнені яких сплачується акцизний податок. Чи потрібно реєструватися платником акцизного податку? Чи складаються акцизні накладні при подальшому продажу авто? Чи потрібно реєструвати акцизний склад?

Згідно з пп. 212.1.11 ПКУ платником акцизного податку є особа - суб’єкт господарювання роздрібної торгівлі, яка здійснює реалізацію підакцизних товарів. Водночас, згідно з пп. 212.1.2 ПКУ платником є особа - суб'єкт господарювання, яка ввозить підакцизні товари (продукцію) на митну територію України.

До підакцизних товарів належать, зокрема, автомобілі легкові, кузови до них, причепи та напівпричепи, мотоцикли, транспортні засоби, призначені для перевезення 10 осіб і більше, транспортні засоби для перевезення вантажів (пп. 215.1 ПКУ).

Однак, у пп. 216.4 ПКУ зазначено, що датою виникнення податкових зобов'язань у разі ввезення підакцизних товарів (продукції) на митну територію України є дата подання контролюючому органу митної декларації для митного оформлення або дата нарахування такого податкового зобов'язання контролюючим органом у визначених законодавством випадках. 

Отже, з цього можна зробити наступні висновки:

  • акцизний податок сплачується при імпорті автомобілей, а нараховується безпосередньо контролюючим органом на підставі поданої митної Декларації. Відповідно у підприємства обов’язку реєструватись платником акцизного податку і подавати Декларацію з цього податку не потрібно;
  • при подальшій їх реалізації на території України податкові зобов’язання з акцизного податку повторно не виникають, оскільки вони вже були сплачені під час ввезення таких авто на територію України. Це означає, що при подальшій реалізації авто акцизні накладні не складаються і Декларація з акцизного податку не подається.

Своєю чергою, як зазначено у пп. 14.1.6 ПКУ, акцизний склад - це:

а) спеціально обладнані приміщення на обмеженій території, розташовані на митній території України, де під контролем постійних представників контролюючого органу розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, пакування, фасування, зберігання, одержання чи видачі, а також реалізації спирту етилового, горілки та лікеро-горілчаних виробів;

б) приміщення або територія на митній території України, де розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізації пального.

Таким чином, підприємству для зберігання автомобілей реєструвати акцизний склад не потрібно – це передбачено лише для операцій та зберігання пального або алкогольної продукції.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Акцизи

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Акцизи»