Головна Усі консультації Оподаткування Акцизи

Заправляємо орендовану вантажівку пальним: що з акцизом?

Чи потрібно реєструватися платником акцизного податку, щоб використовувати паливо для заправки орендованого вантажного автотранспорту для виробництва власної продукції?

Для вирішення питання, чи потрібно підприємству реєструватися платником акцизного податку, слід звернутися до норм ПКУ.

По-перше, слід визначитися, чи є підприємство платником акцизного податку відповідно до пп. 212.1 ПКУ, зокрема, якщо воно належить до осіб, визначених у пп. 212.1.2, пп. 212.1.11, пп. 212.1.15 ПКУ. У даній ситуації підприємство може належати до осіб, які реалізують пальне (пп. 212.1.15 ПКУ).

Поняття реалізації пального визначено у пп. 14.1.212 ПКУ: реалізація пального для цілей розділу VI ПКУ - це будь-які операції з фізичної передачі (відпуску, відвантаження) пального або спирту етилового з переходом права власності на таке пальне або спирт етиловий чи без такого переходу, за плату (компенсацію) чи без такої плати на митній території України з акцизного складу/акцизного складу пересувного:

  • до акцизного складу;
  • до акцизного складу пересувного;
  • для власного споживання чи промислової переробки;
  • будь-яким іншим особам.

Таким чином, головним критерієм реалізації пального для цілей реєстрації палтником акцизного податку є наявність акцизного складу.

Своєю чергою, акцизний склад (пп. 14.1.6 ПКУ)  – це приміщення або територія на митній території України, де розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізації пального.

Не є акцизним складом приміщення або територія, на кожній з яких загальна місткість розташованих ємностей для навантаження-розвантаження та зберігання пального не перевищує 200 кубічних метрів, а суб’єкт господарювання (крім платника єдиного податку четвертої групи) - власник або користувач такого приміщення або території отримує протягом календарного року пальне в обсягах, що не перевищують 1000 кубічних метрів (без урахування обсягу пального, отриманого через паливороздавальні колонки в місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримано відповідні ліцензії), та використовує пальне виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки і не здійснює операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам.

Також не є акцизним складом паливний бак як ємність для зберігання пального безпосередньо в транспортному засобі або технічному обладнанні, пристрої.

Отже, якщо підприємство не зберігає пальне, а придбане пальне використовує виключно для потреб власного споживання  (незалежно від того, чи авто власне, чи орендоване) і не здійснює операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам, у нього немає акцизного складу і йому не потрібно реєструватися платником акцизного податку.

Підприємству потрібно правильно оформити договори на придбання пального та на відповідальне зберігання пального у інших осіб (за потреби). Якщо підприємство придбаває пальне у роздрібних торговців пальним (на АЗС), воно може укласти договір з власником АЗС на безперервне постачання пального або придбавати пальне на АЗС без укладення будь-яких договорів (в цьому разі підзвітна особа підприємства отримає чек РРО про придбання пального).

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 43 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Катерина Калашян
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / Акцизи
Теги:
Акциз , Оренда , Реєстрація , Пальне

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі