• Посилання скопійовано

Як відобразити в декларації з акцизу суму пільги з акцизного податку на вартість сонячної електроенергії

ТОВ виробляє електричну енергію з альтернативних джерел (сонячна енергія). Які додатки до декларації з акцизного податку потрібно подавати та як їх заповнювати?

Об’єктом оподаткування акцизним податком є операції з оптового постачання електричної енергії (пп. 213.1.10 ПКУ).

Відповідно до пп. 212.1.12 та пп. 212.1.13 ПКУ платниками акцизного податку є:

  • Оптовий постачальник електричної енергії.
  • Виробники електричної енергії, які мають ліцензію на право здійснення підприємницької діяльності з виробництва електричної енергії і продають її поза оптовим ринком електричної енергії.

Не є платниками податку особи, які здійснюють діяльність з виробництва електричної енергії за умови її продажу на оптовому ринку електричної енергії та/або з постачання електричної енергії, крім платників, зазначених в пп.  212.1.12 ПКУ.

У загальному випадку всі виробники електроенергії, у тому числі виробленої кваліфікованими когенераційними установками та/або з відновлюваних джерел енергії, з урахуванням положень Закону №2019, які набрали чинності з 01.07.2019 pоку, є платниками акцизного податку та, відповідно, у них виникає податковий обов’язок з обчислення, декларування та сплати акцизного податку з урахуванням наявних об’єктів оподаткування – тобто якщо у виробника є об’єкти оподаткування, то є і акцизний податок.

Не підлягають оподаткуванню операції з реалізації електричної енергії, виробленої кваліфікованими когенераційними установками та/або з відновлюваних джерел енергії (пп. 213.2.8 ПКУ).

До відновлюваних джерел енергії належать енергія сонячна, вітрова, геотермальна, гідротермальна, аеротермальна, енергія хвиль та припливів, гідроенергія, енергія біомаси, газу з органічних відходів, газу каналізаційно-очисних станцій, біогазів, та вторинні енергетичні ресурси, до яких належать доменний та коксівний гази, газ метан дегазації вугільних родовищ, перетворення скидного енергопотенціалу технологічних процесів – див. тут.

Зауважимо, що платники, які здійснюють операції з реалізації електроенергії, виробленої кваліфікованими когенераційними установками або з відновлювальних джерел енергії і мають відповідні ліцензії на здійснення таких операцій, зобов’язані за кожний звітний період (місяць) подавати податкові декларації з акцизного податку незалежно від того, здійснювали вони господарську діяльність у звітному періоді, чи ні.

За наявності оборотів, які не підлягають оподаткуванню, звільняються від оподаткування, також подається Розшифровка оборотів, які не підлягають оподаткуванню, звільняються від оподаткування, оподатковуються за нульовою ставкою (Додаток 4 до декларації).

Отже, якщо підприємство реалізує лише електричну енергію з альтернативних джерел (сонячна енергія), йому потрібно заповнювати додаток 4 до декларації з акцизного податку. Приклад заповнення додатку 4 за березень 2020 р. наводимо нижче (фрагмент таблиці, сума умовна).

Код товару (продукції)

згідно з УКТ ЗЕД

Опис товару (продук-ції) згідно з УКТ ЗЕД

Код пільги згідно з довідником податкових пільг (Д) або класифікатором звільнень (К)

Сума акцизного податку, не сплачена з операцій, що:

Строк користування податковою пільгою у звітному періоді2

Сума податкової пільги, що використана за цільовим призначенням2

 

звільня-ються від оподат-кування

(грн)

оподатковуються за нульовою ставкою (грн)

 
 

2

3

8

9

10

16

17

 

2716 00 00 00

 

Електрична енергія

14020054

 

1000

-

01.03.2020 – 31.03.2020

1000

 

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Акцизи

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Акцизи»

  • Склад комісії при інвентаризації пального на вимогу ДПС
    За вимогою податкової служби для перевірки ПДВ необхідно провести інвентаризацію палива в єврокубах. На транспортному підприємстві присутні лише власник і директор, бухоблік ведеться на аутсорсингу. Кого включити до складу інвентаризаційної комісії? Які особливості складання наказу про інвентаризацію та інвентаризаційного опису?
    22.11.202410
  • Бармен розбив пляшку з алкоголем: що з акцизом?
    Бармен розбив пляшку шампанського. Чи потрібно дану операцію проводити через РРО? Як вплине списання такої пляшки на акциз?
    21.11.202445
  • Як продати пальне військовій частині з оплатою від благодійного фонду?
    Підприємство веде діяльність з оптової торгівлі пальним і хоче продати пальне військовій частині. Платити за це пальне буде благодійний фонд. Як складати первинні документи в такому разі: видаткову, акцизну та податкову накладні складати на військову часину чи на фонд, який є платником?
    20.11.202417
  • Чи потрібна ліцензія при придбанні алкоголю для виробничих потреб?
    ТОВ є дистриб'ютором підакцизних товарів, зокрема, алкоголю, отримало лист від покупця з проханням продати 2 літра коньяку для виробничих потреб. Ліцензії на продаж алкоголю покупець не має. Чи можна провести такий продаж?
    20.11.202416
  • Алкоголь придбали, а ліцензії на роздрібну торгівлю немає
    ТОВ – платник ЄП ліцензії на роздрібний продаж алкоголю немає. За замовленням ресторану поставили продукти та вино de la Cruz (УКТ ЗЕД 2204228400). Алкоголь замовили помилково, поверненню товар не підлягає. Чи може ТОВ використати цей алкоголь для приготування страв або реалізувати разово без ліцензії?
    19.11.202429