Головна Усі консультації Оподаткування Акцизи

Підприємство використовує пальне для заправки власного авто: чи реєструватися йому платником акцизного податку?

Підприємство заправляє власний автотранспорт із використанням заправочного модуля, який складається із ємності 15 куб.м. та бензоколонки. На рік підприємство використовує до 200 куб.м. дизпалива. Зважаючи на зміни, які внесені у ПКУ з 01.01.2020 року, чи зобов'язане підприємство бути платником акцизного податку?

Відповідно до пп. 14.1.212 ПКУ не вважаються реалізацією пального операції з фізичної передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України, зокрема, при використанні пального суб'єктами господарювання, які не є розпорядниками акцизного складу/акцизного складу пересувного, що передано (відпущено, відвантажено) платником акцизного податку таким суб'єктам господарювання виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки. Звертаємо увагу на те, що пальне повинно бути отримане від платника акцизного податку, тобто придбане на АЗС або з акцизного складу, в тому числі з акцизного складу пересувного (тобто перевантажене з підакцизного транспортного засобу).

Відповідно до пп. 14.1.6 ПКУ не є акцизним складом, зокрема, приміщення або територія, на кожній з яких загальна місткість розташованих ємностей для навантаження-розвантаження та зберігання пального не перевищує 200 кубічних метрів, а суб’єкт господарювання (крім платника єдиного податку четвертої групи) - власник або користувач такого приміщення або території отримує протягом календарного року пальне в обсягах, що не перевищують 1000 кубічних метрів (без урахування обсягу пального, отриманого через паливороздавальні колонки в місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримано відповідні ліцензії), та використовує пальне виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки і не здійснює операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам.

Таким чином, у підприємства немає акцизного складу через незначні об’єми зберігання та придбання пального, а отже, воно не зобов’язане реєструватися розпорядником акцизного складу. Тому у нього немає й операцій з реалізації пального. Отже, підприємство не зобов’язане реєструватися платником акцизного податку.

 

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / Акцизи
Теги:
Акциз , Автотранспорт , Реєстрація , Транспортні засоби , Пальне

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі

Вам потрібен новий ПКУ?

Тисніть на кнопку >>

Закрити +