• Посилання скопійовано

У якому періоді акцизна накладна включається до декларації?

Дата складання акцизної накладної 28.11.2019 р., а дата реєстрації першого та другого примірника - 01.12.2019 р. У якому звітному періоді відображати таку акцизну накладну в декларації з акцизного податку?

Правила заповнення декларації акцизного податку викладено у Порядку №14. Згідно з п. 2 Розділу V, додаток 1-1 заповнюється так:

  • у графі 5 відображаються обсяги реалізованого пального за зареєстрованими в ЄРАН акцизними накладними, виданими отримувачу пального, розрахунками коригування до акцизних накладних;
  • у графах 6-10 відображаються обсяги реалізованого пального за зареєстрованими в ЄРАН акцизними накладними, які не видавалися отримувачу пального, розрахунками коригування до акцизних накладних за відповідними типами причин.

При цьому в ІПК від 04.06.2018 р. №2444/6/99-99-15-03-03-15/ІПК податківці роз’яснювали, що у додатку 1-1 до декларації відображаються ті акцизні накладні/розрахунки коригування до акцизних накладних, які зареєстровані в ЄРАН у тому звітному періоді, за який подається декларація.

Відповідно, якщо дата складання і реєстрації акцизної накладної припадають на один звітний період, то обсяг реалізованого пального відображається в декларації за цей звітний період.

Варто звернути увагу, що після змін у порядку адміністрування акцизного податку і порядку складання акцизних накладних (зокрема, у двох примірниках) підхід податківців не змінився.

Так, у ІПК ДПС від 22.11.2019 р. №1493/6/99-00-07-03-03-15/ІПК вони вказали, що обсяги пального відображаються в декларації акцизного податку за той звітний період, в якому здійснено реєстрацію в ЄРАН першого та другого примірника акцизних накладних/розрахунків коригування незалежно від того, чи був порушений платником термін реєстрації вказаних документів.

Таким чином, у ситуації, коли реєстрації першого та другого примірників акцизної накладної відбувається у різних податкових періодах, показники акцизної накладної відображаються в декларації за період, в якому зареєстрована друга акцизна накладна.

Тож, не залежно від того, чи зареєстрована акцизна накладна у встановлені для її реєстрації терміни, чи ні, в декларацію з акцизного податку вона включається у тому місяця в якому її фактично було зареєстровано. А у разі складання АН у двох примірниках, така АН включається до декларації у періоді реєстрації саме другого її примірника.

Зважаючи на умови запитання, в даному випадку акцизна накладна включається до декларації з акцизного податку за грудень 2019 року.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Акцизи

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Акцизи»

  • Офіційний курс валют України до іноземної валюти з 25.03.2025 року при визначенні ПЗ з акцизного податку
    З 25.03.2025 року при реалізації тютюнових виробів, виготовлених на території України, для нарахування ПЗ з акцизу з тютюнової сировини та тютюнових відходів застосовується офіційний курс гривні до євро, встановлений НБУ станом на 01.07.2024 р. (43,2658 грн)
    27.03.202533
  • За яких умов можлива реалізація алкоголю кінцевому споживачу з доставкою?
    Реалізація алкоголю кінцевому споживачу з доставкою у разі внесення ним плати кур’єрській службі можлива, зокрема, за наявності ліцензій на право оптової торгівлі алкогольними напоями у продавця та ліцензії на право роздрібної торгівлі - у кур’єрської служби
    21.03.202545
  • Хто є отримувачем пального в акцизній накладній, якщо заправляють третю особу, а не покупця?
    АЗС працює з покупцем через систему «Профіт». Сторони збираються підписати договір, в якому вкажуть, що АЗС заправляє клієнтські авто покупця, які належать іншим юрособам, і зазначає в акцизних накладних назви юросіб, які фактично заправляються, і з якими АЗС не має договорів, або кінцевому споживачу. Як правильно виписувати акцизні накладні в даному випадку: на юросіб, які заправляються чи на кінцевого споживача?
    11.03.202528
  • Отримувач пального в акцизній накладній АЗС при продажу пального юрособі
    АЗС підписала договір з покупцем у серпні 2024 року, за яким зобов'язалася забезпечувати заправку пальним автотранспорту покупця через систему Профіт. АЗС виписувала акцизні накладні на ТОВ-покупця, але покупець стверджує, що накладні мали виписуватися на кінцевого споживача, оскільки у ТОВ немає власного автотранспорту. Як правильно оформлювати акцизні накладні в цій ситуації? Якщо дійсно потрібно було виписувати накладні на кінцевого споживача, як мінімізувати штрафні санкції?
    10.03.2025256
  • Чи можна безкоштовно передати іншій юрособі талони на пальне?
    Юридична особа, неплатник акцизного податку, має талони на пальне, які планує безкоштовно передати іншій юрособі. При цьому для обліку руху пального оприбуткування талонів у юрособи-отримувача бути здійснено в розрізі ПММ. Чи є така передача правомірною? який тип договору і які первинні документи мають бути оформлені? Чи буде така передача підставою для реєстрації акцизного складу та сплати акцизного податку?
    07.03.2025755