Головна Усі консультації Оподаткування Акцизи

Чи потрібна ліцензія на зберігання пального у цистерні?

ФОП на загальній системі оподаткування (платник ПДВ) займається роздрібною та оптовою торгівлею продуктами харчування. У власності 7 авто для доставки товару. Для заправки має цистерну місткістю 15 м. куб. Чи необхідно в такому випадку отримувати ліцензію на зберігання пального?

Законом №481 передбачено, що ліцензія на право зберігання пального не отримується на місця зберігання пального, що використовуються:

  • підприємствами, установами та організаціями, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевого бюджету;
  • підприємствами, установами та організаціями системи державного резерву;
  • суб’єктами господарювання для зберігання пального, яке споживається для власних виробничо-технологічних потреб виключно на нафто - та газовидобувних майданчиках, бурових платформах і яке не реалізується через місця роздрібної торгівлі.

Також суб’єкт господарювання має право зберігати пальне без отримання ліцензії на право зберігання пального в місцях виробництва пального або місцях оптової торгівлі пальним чи місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримані відповідні ліцензії.

Інших виключень щодо отримання суб’єктами господарювання ліцензій на право зберігання пального норми Закону №481 не містять.

При цьому, у  ІПК від 15.08.2019 р. №3814/6/99-99-12-02-02-15/ІПК податківці зазначали, що у розумінні Закону №481, суб’єкту господарювання необхідно отримувати ліцензію для здійснення зберігання пального у стаціонарних цистернах/ємностях. Детальніше з консультацією можна ознайомитись у нашому коментарі.

Однак варто звернути увагу, що це роз’яснення є індивідуальною консультацією. У податківців раніше були і інші роз’яснення за яких вони наполягали на необхідності ліцензії при зберіганні його у будь-яких ємностях (зокрема, тут), хоча в подальшому вони і змінили свою думку.

Отже, для визначення необхідності отримання ліцензії потрібно зважати на те, чи є така цистерна стаціонарною – тобто прив’язаною до певного місця та території. Якщо так, то ліцензію на зберігання пального доведеться отримувати.

Якщо підприємство все ж таки бажає не придбавати ліцензію, то йому варто отримати від податківців власну ІПК по конкретній цистерні з описом її характеристик, оскільки чітко законодавчо не визначено інших, ніж зазначених вище, виключень щодо можливості не отримувати ліцензію на зберігання пального.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / Акцизи
Теги:
Акциз , Дозвіл , Ліцензія , Пальне

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі