Головна Усі консультації Оподаткування Акцизи

Заповнення обсягу ємності в акцизній накладній

Які дані необхідно вказувати при заповненні АН у полі «Місткість ємності (секцій)»: згідно з технічною документацією чи літри, приведені до температури 15°C?

У п. 4 розділу 1 Порядку №262 зазначено, що показники щодо місткості ємностей (секцій) зазначаються в метрах кубічних.

При цьому, кількісні показники відповідних граф акцизної накладної, заповнюються (з округленням до двох знаків після коми):

  • для пального – в кілограмах та літрах, приведених до температури 15 °C;
  • для спирту етилового – в декалітрах та в декалітрах 100-відсоткового спирту, приведених до температури 20 °C.

Водночас, згідно з п. 6 розділу ІІ Порядку №262  в акцизній накладній зазначаються реквізити акцизного складу або пересувного акцизного складу, на який фізично відвантажене (отримане) пальне:

  • уніфікований номер акцизного складу в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового;
  • номер реєстрації транспортного засобу в уповноважених органах відповідної держави, двосимвольний код типу транспортного засобу, на який фізично відвантажене (отримане) пальне, та дані про місткість ємності (секцій), в яку (які) здійснено фізичне відвантаження (отримання) пального (загальна місткість; кількість секцій; місткість секцій, в які здійснено відвантаження (отримання) пального, на обсяги якого виписана акцизна накладна).

На жаль, наразі від податківців немає жодних роз’яснень щодо того, як повинен заповнюватись показник щодо місткості ємностей, в які відвантажується пальне.

Однак, зважаючи на те, що порядком складання АН (і самою її формою) передбачено, що показники в літрах приведених до темперами 15 °C заповнюються лише у графі 4 табличної частини АН, вважаємо, що у графі «Місткість ємності (секцій): загальна, м3 та для акцизної накладної, м3» необхідно зазначати данні фактичного обсягу ємностей (секцій). Тобто дані згідно з технічною документацією на такі ємності. У разі, якщо пальним завантажено всі секції цистерни, реквізит «для акцизної накладної, м3» співпадатиме із загальною місткістю всіх секцій автоцистерни.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 43 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / Акцизи
Теги:
Акциз , Акцизна накладна

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 1

Новини по темі

Консультації по темі