Акт інвентаризації обсягів залишку пального, який затверджено Наказом Мінфіну №219, складається тільки платником акцизного податку, що здійснює реалізацію пального, зареєстрованим у контролюючому органі, і має подаватися до контролюючого органу за основним місцем обліку протягом 20 календарних днів починаючи з 01.03.2016 р. (його бланк можна переглянути тут).
Щодо акту інвентаризації, то станом на 01.07.2019 р. такий акт подається лише щодо залишків спирту.
Наразі протягом 15 календарних днів (з 1 до 15 липня включно) здійснюється формування обсягу залишку пального для перенесення з діючої до 1 липня системи до нової та реєстрація акцизних накладних/розрахунків коригування, складених до 30 червня 2019 року. Термін реєстрації таких акцизних накладних/розрахунків коригування закінчується 15 липня 2019 року.
Розподіл обсягів залишку пального/спирту етилового між акцизними складами для формування ліміту пального/спирту етилового, на який платник може складати акцизні накладні, проводиться:
- з 16 до 20 липня 2019 року (включно) — реєстрація першого примірника акцизної накладної, складеної для розподілу пального між акцизними складами/пересувними акцизними складами;
- з 16 до 22 липня 2019 року (включно) — реєстрація другого примірника акцизної накладної, складеної для розподілу пального між акцизними складами/пересувними акцизними складами.
Про це ми писали тут.
Таким чином, акт інвентаризації залишків пального підприємство повинно було подати ще в 2016 році. Про наслідки, якщо це не було здійснено, ми писали тут, зокрема, для реалізації такого пального суб’єкту господарювання до реєстрації акцизної накладної необхідно:
- перерахувати до бюджету суму коштів у розмірі акцизного податку за відповідний обсяг пального, самостійно розрахованого за ставками, передбаченими пп. 215.3.4 ПКУ;
- зареєструвати заявку на поповнення обсягу залишку пального в системі електронного адміністрування реалізації пального (за кожним кодом пального згідно з УКТ ЗЕД і кожним акцизним складом).
Звертаємо увагу, що подання такої заявки на поповнення об’ємів залишку пального станом на 1 липня 2019 року без сплати акцизного податку можливе лише для тих суб'єктів господарювання, які до 01.07.2019 р. не підпадали під визначення платників акцизного податку, а з 01.07.2019 р. – підпадають.
Отже, для реєстрації акцизних накладних платнику податків, який не має достатніх залишків пального, необхідно сплатити суму акцизного податку за відповідний обсяг пального і подати заявку на поповнення залишку пального. Бланк такої заявки розміщено тут.
Або ж залишки пального суб’єкта господарювання можуть бути поповнені за рахунок вхідних (отриманих) акцизних накладних від постачальника такого пального.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись