Головна Усі консультації Оподаткування Акцизи

Як поповнити залишки пального?

Підприємство зареєстровано платником акцизного податку з 2016 року. Чи потрібно подавати акт інвентаризації залишків станом на 01.07.2019 року? За якою формою? Як ввести залишки на акцизні склади?

Акт інвентаризації обсягів залишку пального, який затверджено Наказом Мінфіну №219, складається тільки платником акцизного податку, що здійснює реалізацію пального, зареєстрованим у контролюючому органі, і має подаватися до контролюючого органу за основним місцем обліку протягом 20 календарних днів починаючи з 01.03.2016 р. (його бланк можна переглянути тут).

Щодо акту інвентаризації, то станом на 01.07.2019 р. такий акт подається лише щодо залишків спирту.

Наразі протягом 15 календарних днів (з 1 до 15 липня включно) здійснюється формування обсягу залишку пального для перенесення з діючої до 1 липня системи до нової та реєстрація акцизних накладних/розрахунків коригування, складених до 30 червня 2019 року. Термін реєстрації таких акцизних накладних/розрахунків коригування закінчується 15 липня 2019 року.

Розподіл обсягів залишку пального/спирту етилового між акцизними складами для формування ліміту пального/спирту етилового, на який платник може складати акцизні накладні, проводиться:

  • з 16 до 20 липня 2019 року (включно) — реєстрація першого примірника акцизної накладної, складеної для розподілу пального між акцизними складами/пересувними акцизними складами;
  • з 16 до 22 липня 2019 року (включно) — реєстрація другого примірника акцизної накладної, складеної для розподілу пального між акцизними складами/пересувними акцизними складами.

Про це ми писали тут.

Таким чином, акт інвентаризації залишків пального підприємство повинно було подати ще в 2016 році. Про наслідки, якщо це не було здійснено, ми писали тут, зокрема, для реалізації такого пального суб’єкту господарювання до реєстрації акцизної накладної необхідно:

  • перерахувати до бюджету суму коштів у розмірі акцизного податку за відповідний обсяг пального, самостійно розрахованого за ставками, передбаченими пп. 215.3.4 ПКУ;
  • зареєструвати заявку на поповнення обсягу залишку пального в системі електронного адміністрування реалізації пального (за кожним кодом пального згідно з УКТ ЗЕД і кожним акцизним складом).

Звертаємо увагу, що подання такої заявки на поповнення об’ємів залишку пального станом на 1 липня 2019 року без сплати акцизного податку можливе лише для тих суб'єктів господарювання, які до 01.07.2019 р. не підпадали під визначення платників акцизного податку, а з 01.07.2019 р. – підпадають.

Отже, для реєстрації акцизних накладних платнику податків, який не має достатніх залишків пального, необхідно сплатити суму акцизного податку за відповідний обсяг пального і подати заявку на поповнення залишку пального. Бланк такої заявки розміщено тут.

Або ж залишки пального суб’єкта господарювання можуть бути поповнені за рахунок вхідних (отриманих) акцизних накладних від постачальника такого пального.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / Акцизи
Теги:
Акциз , Інвентаризація , Реєстрація , Пальне

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі