• Посилання скопійовано

Як поповнити залишки пального?

Підприємство зареєстровано платником акцизного податку з 2016 року. Чи потрібно подавати акт інвентаризації залишків станом на 01.07.2019 року? За якою формою? Як ввести залишки на акцизні склади?

Акт інвентаризації обсягів залишку пального, який затверджено Наказом Мінфіну №219, складається тільки платником акцизного податку, що здійснює реалізацію пального, зареєстрованим у контролюючому органі, і має подаватися до контролюючого органу за основним місцем обліку протягом 20 календарних днів починаючи з 01.03.2016 р. (його бланк можна переглянути тут).

Щодо акту інвентаризації, то станом на 01.07.2019 р. такий акт подається лише щодо залишків спирту.

Наразі протягом 15 календарних днів (з 1 до 15 липня включно) здійснюється формування обсягу залишку пального для перенесення з діючої до 1 липня системи до нової та реєстрація акцизних накладних/розрахунків коригування, складених до 30 червня 2019 року. Термін реєстрації таких акцизних накладних/розрахунків коригування закінчується 15 липня 2019 року.

Розподіл обсягів залишку пального/спирту етилового між акцизними складами для формування ліміту пального/спирту етилового, на який платник може складати акцизні накладні, проводиться:

  • з 16 до 20 липня 2019 року (включно) — реєстрація першого примірника акцизної накладної, складеної для розподілу пального між акцизними складами/пересувними акцизними складами;
  • з 16 до 22 липня 2019 року (включно) — реєстрація другого примірника акцизної накладної, складеної для розподілу пального між акцизними складами/пересувними акцизними складами.

Про це ми писали тут.

Таким чином, акт інвентаризації залишків пального підприємство повинно було подати ще в 2016 році. Про наслідки, якщо це не було здійснено, ми писали тут, зокрема, для реалізації такого пального суб’єкту господарювання до реєстрації акцизної накладної необхідно:

  • перерахувати до бюджету суму коштів у розмірі акцизного податку за відповідний обсяг пального, самостійно розрахованого за ставками, передбаченими пп. 215.3.4 ПКУ;
  • зареєструвати заявку на поповнення обсягу залишку пального в системі електронного адміністрування реалізації пального (за кожним кодом пального згідно з УКТ ЗЕД і кожним акцизним складом).

Звертаємо увагу, що подання такої заявки на поповнення об’ємів залишку пального станом на 1 липня 2019 року без сплати акцизного податку можливе лише для тих суб'єктів господарювання, які до 01.07.2019 р. не підпадали під визначення платників акцизного податку, а з 01.07.2019 р. – підпадають.

Отже, для реєстрації акцизних накладних платнику податків, який не має достатніх залишків пального, необхідно сплатити суму акцизного податку за відповідний обсяг пального і подати заявку на поповнення залишку пального. Бланк такої заявки розміщено тут.

Або ж залишки пального суб’єкта господарювання можуть бути поповнені за рахунок вхідних (отриманих) акцизних накладних від постачальника такого пального.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Акцизи

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Акцизи»

  • Відкрили міні-АЗС: отримуємо ліцензію на зберігання пального
    ТОВ є платником акцизного податку, має ліцензію на зберігання пального та є розпорядником акцизного складу. Пальне використовується виключно для власних потреб. Підприємство планує відкрити ще одну міні-АЗС, для заправки власного автотранспорту, за адресою, відмінною від адреси місця зберігання пального, зазначеного в наявній ліцензії. Також буде зареєстровано ще один акцизний склад. Чи необхідно внести зміни до чинної ліцензії, чи отримати нову? Чи обов’язково повинна бути вказана загальна місткість резервуарів в ліцензії на зберігання пального? Які документи подати для отримання ліцензії на зберігання пального та реєстрації ще одного акцизного складу?
    08.05.202415
  • Орендуємо авто: як списати пальне?
    У власності ТОВ та ФОП є автотранспорт. Між цими суб’єктами господарювання буде укладено договір оренди на такі транспортні засоби. ФОП як ФО є засновником ТОВ. Як в даному випадку списувати пальне?
    06.05.202480
  • Максимальна роздрібна ціна змінилася на нову партію тютюнових виробів: чи можна переоцінити попередню партію?
    Підприємство придбало для роздрібного продажу у листопаді 2023 р. партію сигарет, на пачці ціна - 80 грн. У квітні 2024 р. ціна на пачці відповідних марок сигарет - 90 грн. Чи має право підприємство здійснити дооцінку сигарет, придбаних в листопаді та продавати за МРЦ визначеною на основі даних квітня?
    01.05.20247
  • Роздрібний продаж алкоголю: як скласти ПН та звітувати з акцизу?
    ТОВ змінює напрямок діяльності – відкриває кафе, в якому буде продаж алкоголю і напоїв, виготовлених з алкоголю та інших інгредієнтів. ТОВ є платником ПДВ. Ліцензію оплачено 20.02.2024 р. Який буде перший звітний період з акцизу? Діяльність не розпочато. Як скласти зведену ПН при продажі коктейлів?
    23.04.202441
  • Паливо для заправки генераторів починає використовуватися в госпдіяльності: які наслідки?
    Підприємство в 2022 році закупило паливо для роботи генераторів із розрахунку 2 тонни на кожен генератор. Паливо зберігається в ємностях біля генераторів. З часом паливо втрачає свої властивості. Чи може підприємство використовувати це паливо для заправлення транспорту підприємства? Ліцензія на зберігання пального у підприємства відсутня
    22.04.202454