Головна Усі консультації Оподаткування Акцизи

Хто повинен реєструвати акцизний склад: зберігач чи поклажодавець пального?

Підприємство є платником акцизного податку на підставі ст. 212.1.15 ПКУ. Усі нафтопродукти знаходяться на зберіганні у підприємства-зберігача (на підставі договору зберігання). Кому потрібно з урахуванням положень пп. 22-24 підрозділу 5 розділу XX ПКУ реєструвати акцизні склади в СЕАРП: поклажодавцю чи зберігачу?

Ще у грудні 2018 р. податківці зазначали, що операції з відпуску пального, яке передано на відповідальне зберігання згідно з договором, за талонами із наданням отримувачу фіскального звітного чеку, у якому вказано вид торгівлі "зі зберігання", як у особи, яка реалізує пальне, - не є об'єктом оподаткування акцизним податком, оскільки такі операції не відносяться до реалізації пального у розумінні абз. 2 пп. 14.1.212 ПКУ (див. ІПК від 29.12.2018 р. №5481/ІПК/08-01-40-04-16).

У 2018 році до пп. 14.1.212 ПКУ не вносилися зміни, тож він має таку ж редакцію станом на 01.07.2019 р., як і дата вищевказаної ІПК. З цього можна зробити висновок, що операції з надання пального на відповідальне зберігання та повернення зі зберігнання не будуть оподатковуватися акцизним податком.

Проте звертаємо увагу на оновлене визначення акцизного складу у пп. 14.1.6 ПКУ. Ми аналізували ці зміни у нашій аналітиці тут>>

Зокрема, не є акцизним складом склад пального, якщо обсяги отримання пального протягом календарного року в цілому для такого СГ (крім платників ЄП 4-ї групи) за період з 1 січня по 31 грудня, без урахування обсягу пального, отриманого через паливороздавальні колонки в місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримано відповідні ліцензії, не більше 1000 куб.м, загальна місткість ємностей для навантаження-розвантаження та зберігання пального на кожному окремому складі, не більше 200 куб. м для кожного приміщення або території, а також пальне використовується виключно для потреб власного споживання та не здійснюються операції з реалізації та зберігання пального іншим особам.

Розпорядник акцизного складу – це суб’єкт господарювання, який здійснює виробництво, оброблення (перероблення), змішування, навантаження-розвантаження, зберігання пального (крім скрапленого газу природного, бензолу, метанолу), крім суб’єктів господарювання, які використовують приміщення, розташовані на митній території України, для навантаження-розвантаження, зберігання пального виключно для потреб власного споживання пального (пп. 14.1.224 ПКУ).

Отже, лише в разі відповідності вищезазначеним умовам, такий склад пального не буде вважатися акцизним складом, а СГ не буде  розпорядником такого акцизного складу.

У іншому разі, виходячи з цих норм, реєструвати акцизний склад повинен зберігач, адже у визначенні розпорядника акцизного складу немає прямого застереження про те, що зберігач пального не є розпорядником акцизного складу. Головним є сам факт фізичного зберігання пального у ємностях, що належать СГ (тобто зберігачу), а не наявності лише права власності на пальне без його фактичного зберігання на підприємстві (у поклажодавця).

Разом з цим, оскільки практики застосування нового законодавства ще немає, радимо звернутися до органів ДФС за наданням індивідуальної податкової консультації відповідно до ст. 52 ПКУ.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / Акцизи
Теги:
Акциз , Реєстрація , Пальне

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі