Головна Усі консультації Держрегулювання ЗЕД

Чи є обмеження на бартерні операції під час воєнного стану?

Чи є обмеження на бартерні операції під час воєнного стану? Чи може проводити бартерні операції при ЗЕД ФОП на ІІІ групі ЄП (2%)? Як визначається вартість товару при імпорті при бартерній операції?

Чи є обмеження на бартерні операції у ЗЕД під час воєнного стану?

Ні, таких обмежень немає. Регулюються бартерні операції у ЗЕД Законом №351-XIV.

Про особливості бартеру у ЗЕД можна почитати, приміром, тут, тут.

Причому встановлено перелік товарів, експорт, імпорт яких за бартерним договором забороняється:

  • Перелік товарів (робіт, послуг), експорт яких за бартерними (товарообмінними) операціями забороняється (додаток 1 до Постанови №756);
  • Перелік товарів (робіт, послуг), імпорт яких за бартерними (товарообмінними) операціями забороняється (додаток 2 до Постанови №756).

 

Чи може проводити бартерні операції при ЗЕД ФОП на ЄП третьої групи (2%)?

Ні, не може.

Підстава – п. 291.6 ПКУ, де сказано, що платники єдиного податку першої - третьої груп повинні здійснювати розрахунки за відвантажені товари (виконані роботи, надані послуги) виключно в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій).

ФОП на ЄП третьої групи (2%) – це платник ЄП третьої групи. Отже, на нього поширюється обмеження п. 291.6 ПКУ.

 

Яким чином визначається вартість товару при імпорті при бартерній операції?

Відповідно до ч. 2 ст. 1 Закону №351-XIV у бартерному договорі зазначається загальна вартість товарів, що імпортуються, та загальна вартість товарів (робіт, послуг), що експортуються за цим договором, з обов'язковим вираженням в іноземній валюті, віднесеній Національним банком України до першої групи Класифікатора іноземних валют.

Причому відповідно до абз. 2 ч. 1 Закону №351-XIV оцінка товарів за бартерними договорами здійснюється з метою створення умов для забезпечення еквівалентності обміну, а також для митного обліку, визначення страхових сум, оцінки претензій, застосування санкцій. Умовою еквівалентності обміну за бартерним договором є обмін товарами (роботами, послугами) за цінами, що визначаються суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності України на договірних засадах з урахуванням попиту та пропозиції, а також інших факторів, які діють на відповідних ринках на час укладення бартерних договорів. У випадках, передбачених законодавством України, контрактні ціни визначаються суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності України відповідно до індикативних цін.

Тобто, ціни товарів, які постачаються за бартерним договором, визначають сторони договору. Такі ціни мають відповідати ринковим цінам товарів. Причому договірна ціна може відрізнятися від митної вартості. Остання використовується виключно для митних цілей.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 82 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Олександр Золотухін
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Держрегулювання / ЗЕД
Теги:
3 група ЄП , Єдиний податок , Імпорт , ЗЕД , Воєнний стан

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі