Головна Усі консультації Держрегулювання Інше

Шампанське як новорічний подарунок працівникам: чи можна так?

Як оформити новорічні подарунки працівникам підприємства? Чи можна включати у подарунок алкогольні напої?

Госпрозрахункові підприємства самостійно розпоряджаються своїми активами та прибутками, тож можуть собі дозволити робити працівникам подарунки у будь-якій кількості та будь-якої вартості.

Відповідно до пп. 165.1.39 ПКУ до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається вартість дарунків (а також призів переможцям та призерам спортивних змагань), якщо їх вартість не перевищує 25% однієї мінімальної зарплати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, за винятком грошових виплат у будь-якій сумі (у 2019 році – 1043,25 грн).

Вартість дарунків, яка не перевищує 25% однієї мінімальної зарплати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, роботодавець  відображає у податковому розрахунку за ф. №1ДФ за ознакою доходу «160».

Якщо вартість подарунків більша, то сума перевищення оподатковується ПДФО за ставкою 18% та відображається податковим агентом у ф. №1ДФ за ознакою доходу «126», як додаткове благо.

Докладніше про це ми писали тут.

Також пропонуємо ознайомитися з аналітичним матеріалом на тему новорічних подарунків тут.

У матеріалі описаний покроковий алгоритм надання подарунків дітям працівників. Якщо в даному випадку мова йде про подарунки «дорослим» працівникам, то:

  • Крок 2 не здійснюється;
  • Крок 3 – складається перелік власне працівників, які отримають подарунки, без врахування наявності дітей;
  • На вартість подарунків працівникам  нараховується ЄСВ, оскільки в даному випадку не діє виключення для дитячих подарунків (див. п. 8 розд. ІІ Постанови КМУ №1170.) Також див. відповідь на запитання 5 тут;
  • «дитяча» пільга з ПДВ відповідно до Закону №2117 в даному випадку теж не діє.

 

Щодо алкоголю в подарунках

Відповідно до ст. 1 Закону №481/95-ВР роздрібна торгівля визначена як діяльність щодо продажу товарів безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, у тому числі на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших суб’єктах господарювання громадського харчування.      

Роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) або тютюновими виробами може здійснюватися суб’єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі її виробниками, за наявності у них ліцензій (ст. 15 Закону 481/95-ВР).   

Згідно з пп. 14.1.202 ПКУ продаж (реалізація) товарів – будь-які операції, що здійснюються згідно з договорами купівлі-продажу, міни, поставки та іншими господарськими, цивільно-правовими договорами, які передбачають передачу прав власності на такі товари за плату або компенсацію незалежно від строків її надання, а також операції з безоплатного надання товарів.

На підставі цього податківці вважають, що при розповсюдженні алкогольних напоїв та тютюнових виробів шляхом безоплатного їх надання споживачеві право власності на них переходить до споживача. Тому такі операції розглядаються як операції з продажу і можуть здійснюватись лише за наявності ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами.

Також див. відповідь на запитання 10: «Підприємство планує на свята подарувати своїм партнерам та деяким працівникам алкогольні напої. Чи потрібна для цього ліцензія?» у спецвипуску>>

До суб’єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі, якщо такі операції будуть здійснюватись без наявності ліцензії на право роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій – 200%  вартості отриманої партії товару, але не менше 17000 грн (ст. 17 Закону).

Також можливі претензії податківців щодо продажу алкоголю за ціною нижче мінімальних цін (див. тут).

Тож вважаємо, що з алкоголем у подарунках варто бути обережними, і, якщо ліцензії на роздрібну торгівлю ним у підприємства немає, краще роботодавцю таких подарунків не робити.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Держрегулювання / Інше
Теги:
Алкоголь

Коментарі: 3

Новини по темі

Консультації по темі