Головна Усі консультації Держрегулювання Ліцензії і дозволи

Підприємець має право включити до складу витрат суму платежів за одержання ліцензій на провадження госпдіяльності

Фізособою — підприємцем, яка застосовує загальну систему оподаткування, придбано ліцензію на провадження певного виду господарської діяльності. Чи можна суму сплачених платежів за ліцензію врахувати у складі витрат?

До складу витрат, зокрема, відносяться платежі, сплачені за одержання ліцензій на провадження певних видів господарської діяльності фізичною особою — підприємцем, одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, які пов’язані з господарською діяльністю такої особи (пп. 177.4.3 ПКУ), - інформує "Вісник. Офіційно про податки".

Підпунктом 5 пп. 6 Наказу №481 передбачено, що у Книзі у графі 5 зазначаються реквізити документа, який підтверджує понесені витрати, що безпосередньо пов’язані з отриманим доходом. Документами, які підтверджують витрати, можуть бути, зокрема, платіжне доручення, прибутковий касовий ордер, квитанція, фіскальний чек, акт закупки (виконаних робіт, наданих послуг) та інші первинні документи, що засвічують факт оплати товарів, робіт, послуг.

Враховуючи норми ПКУ та положення зазначеного наказу, до складу витрат звітного періоду відносяться понесені витрати, підтверджені первинними документами, що засвічують факт оплати.

Отже, суму сплачених платежів за одержання ліцензій на провадження певних видів господарської діяльності фізсоба — підприємець має право включати до складу витрат звітного періоду, в якому вони сплачені.

Джерело
Вісник. Офіційно про податки
Рубрика:
Держрегулювання / Ліцензії і дозволи
Теги:
Витрати , Ліцензія , Підприємці

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі