Головна Усі консультації Держрегулювання Ліцензії і дозволи

Підприємство придбало твердопаливний котел: чи потрібно отримувати якийсь дозвіл?

Підприємство придбало твердопаливний котел 50 кВт, який працюватиме на пелетах. Планується введення в експлуатацію. Чи потрібно отримувати якийсь дозвіл? Чи потрібно сплачувати екоподаток?

Чи має бути дозвіл на встановлення котла?

Якісь дозвільні документи отримувати не потрібно.

Але при встановленні котла слід враховувати вимоги будівельних норм і правил до приміщень котелень та приміщень із зберігання палива (пелет):

 

Дозвіл на викиди забруднюючих речовин

Внаслідок роботи котла в атмосферне повітря будуть здійснюватися викиди забруднюючих речовин. А тому згідно з ст. 11 Закону №2707-ХІІ потрібно отримувати дозвіл на викиди.

Причому дозвіл отримується незалежно від обсягу викидів забруднюючих речовин, навіть якщо вони незначні.

За викиди без дозволу може накладатися адміністративний штраф на посадових осіб суб’єкта господарювання від 5 до 8 НМДГ (85 – 136 грн) (ст. 78 КУпАП). 

Окрім того, може зупинятися діяльність котельної (див. ст. 12 Закону №2707-XII).

За нанесенню шкоди, завданої порушенням законодавства про охорону атмосферного повітря, підприємству можуть нарахувати збитки, які потрібно буде відшкодувати (див. ст. 33, ст. 34 Закону № 2707-XII).

 

Чи потрібно сплачувати екоподаток?

Так, потрібно.

Адже відповідно до пп. 240.1.1 ПКУ платниками екоподатку є суб’єкти господарювання, які здійснюють викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення.

Подібну відповідь читаємо у відповіді податкової на питання в підкатегорії 117.01 ЗІР: «Хто є платником екологічного податку за викиди стаціонарними джерелами забруднення, якщо СГ орендує нежитлове (житлове) приміщення в будівлі з автономною системою опалення (котел), яка належить ФО (громадянину) або іншому СГ?».

Податкова відповідає, що у разі утворення забруднюючих речовин, що викидаються в атмосферне повітря при згоранні палива (газу, мазуту тощо), яке використовується для роботи автономної системи опалення (котла), платником екологічного податку за викиди стаціонарними джерелами забруднення є суб’єкт господарювання (орендодавець – юридична особа або фізична особа – підприємець) – власник автономної системи опалення (котла), яка використовується для опалення будівлі, в тому числі коли в одній будівлі знаходяться декілька орендарів.

Причому у дозволі на викиди має бути зазначено, які забруднюючі речовини утворюються у котлі під час спалювання пелет.

Якщо серед цих речовин буде в тому числі двоокис вуглецю, врахуйте таке.

Відповідно до п. 240.7 ПКУ не є платниками податку за викиди двоокису вуглецю суб’єкти, якими здійснюються такі викиди в обсязі не більше 500 тонн за рік.

Як правило, викиди двоокису вуглецю при роботі твердопаливного котла менше 500 тонн на рік. В такому разі за викиди двоокису вуглецю підприємство не сплачує податок.

Причому окремий додаток 1 до декларації з екологічного податку за звітні періоди поточного року в частині викидів двоокису вуглецю в атмосферне повітря, якщо фактичний обсяг цих викидів протягом року не перевищує 500 тонн, не подається за умови подання до податкової за місцезнаходженням стаціонарних джерел забруднення заяви про відсутність у звітному році об’єкта оподаткування викидів двоокису вуглецю із додатком розрахунку оцінки обсягів таких викидів протягом граничного терміну подання декларації за І квартал поточного року.

Платники екологічного податку, які не подали такі Заяви мають право їх подати після граничного терміну подання декларації за І квартал поточного року (в тому числі у наступних звітних періодах поточного року). При цьому окремий додаток 1 до декларації за звітні періоди поточного року в частині викидів двоокису вуглецю в атмосферне повітря, якщо фактичний обсяг цих викидів протягом року не перевищує 500 тонн, не подається.

Так консультує податкова, відповідаючи на питання в підкатегорії 117.05, ЗІР: «Чи подається окремий додаток 1 до Податкової декларації екологічного податку за звітні періоди поточного року в частині викидів двоокису вуглецю в атмосферне повітря, якщо фактичний обсяг цих викидів протягом року не перевищує 500 тонн?».

Але за інші забруднюючі речовини підприємство має платити екологічний податок, подавати декларацію в загальному порядку.

 ***

Читайте також:

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 64 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Олександр Золотухін
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Держрегулювання / Ліцензії і дозволи
Теги:
Дозвіл , Екологічний податок

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі