Головна Усі консультації Держрегулювання Ліцензії і дозволи

Порядок отримання ліцензії на зберігання пального для власних потреб

Який покроковий алгоритм для отримання ліцензії на зберігання пального для власних потреб? Чи можна подати заяву на отримання ліцензії в електронному вигляді?

Для отримання ліцензії на право зберігання пального разом із заявою додатково подаються завірені заявником копії таких документів:

  • документи, що підтверджують право власності або право користування земельною ділянкою, або інше передбачене законодавством право землекористування на земельну ділянку, на якій розташований об’єкт гуртової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального, чинні на дату подання заяви та/або на дату введення такого об’єкта в експлуатацію, будь-якого цільового призначення;
  • акт вводу в експлуатацію об’єкта або акт готовності об’єкта до експлуатації, або сертифікат про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, або інші документи, що підтверджують прийняття об’єктів в експлуатацію відповідно до законодавства, щодо всіх об’єктів у місці гуртової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального, необхідних для гуртової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального;
  • дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

Разом з цим, суб’єкти господарювання, що здійснюють зберігання пального, яке не реалізовується іншим особам і використовується виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки, копії зазначених документів не подають.

Такі суб’єкти господарювання у заяві зазначають:

  • інформацію про використання пального для потреб власного споживання чи переробки;
  • загальну місткість резервуарів та місткостей, що використовуються для зберігання пального;
  • фактичне місцезнаходження місткостей.

Статтею 15 Закону №481 встановлено, що заява про видачу ліцензії подаються уповноваженою особою заявника або надсилаються рекомендованим листом. Тобто подання заяви в електронному вигляді наразі не передбачено. Бланк заяви можна знайти за ідентифікатор форми J/F1304602 в розділі Облік акцизного податку програми M.E.Doc.

Разом з заявою подається також документ, що підтверджує внесення річної плати за ліцензію. Річна плата за ліцензію на право зберігання пального встановлюється в розмірі 780 гривень.

З реквізитами рахунків для сплати за отримання ліцензії на зберігання пального у м. Києві можна ознайомитись за посиланням «Реквізити рахунків для сплати податків, зборів та платежів до державного та місцевих бюджетів по місту Києву, що діють з 01.01.2021 року».

Отже, для отримання ліцензії на зберігання пального платнику податків необхідно сплатити плату за ліцензію, а також подати до ГУ ДПС у м. Києві відповідну заяву про отримання ліцензії. Копії документів про право власності, акт вводу в експлуатацію місткостей, а також дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатацію подавати разом з заявою в зазначеному випадку не потрібно.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Держрегулювання / Ліцензії і дозволи
Теги:
Ліцензія , Пальне

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі