Оформити відносини з операторами платіжних систем необхідно шляхом укладення з ними відповідних договорів, в яких детально визначити порядок приймання та наступного перерахування на Ваш рахунок платежів, отриманих від покупців.
Після отримання коштів на поточний рахунок Вам необхідно це відобразити в Книзі обліку доходів та витрат, тобто відобразити факт отримання доходу.
Слід враховувати, що не всі міжнародні платіжні системи можна використовувати для прийняття коштів в оплату за товари.
Для уникнення питань з контролюючими органами, користуватись потрібно міжнародними платіжними системами, створеними нерезидентами, документи яких відповідають вимогам НБУ. Перелік таких систем розміщений на сайті НБУ.
Для можливості зарахування грошей, сплачених не в національній валюті України, необхідно відкрити в банку валютний рахунок.
Оскільки автором не зазначено, на якій системі оподаткування перебуває ФОП, звертаємо увагу на те, що платники єдиного податку не можуть працювати з використанням систем оплати електронними грошима.
Відповідно до 291.6. Платники єдиного податку повинні здійснювати розрахунки за відвантажені товари (виконані роботи, надані послуги) виключно в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій).
Електронні гроші не належать до жодної з форм розрахунків, оскільки не є грошима в загальному розумінні. Електронні гроші - одиниці вартості, які зберігаються на електронному пристрої, приймаються як засіб платежу іншими особами, ніж особа, яка їх випускає, і є грошовим зобов'язанням цієї особи, що виконується в готівковій або безготівковій формі.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись