• Посилання скопійовано

Подання заяви за формою №8-ОПП у разі припинення підприємницької діяльності - за бажанням

Фізична особа — підприємець прийняла рішення про припинення підприємницької діяльності. Чи потрібно їй подати до територіального органу Міндоходів України заяву про припинення платника податків за формою №8-ОПП?

Зняття з обліку фізичної особи — підприємця здійснюється на підставі повідомлення державного реєстратора про проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності у порядку, визначеному Порядком №1588, з урахуванням таких особливостей: після прийняття рішення про припинення підприємницької діяльності та внесення до Єдиного державного реєстру запису про рішення фізичної особи — підприємця щодо припинення нею підприємницької діяльності фізична особа — підприємець має подати до територіального органу Міндоходів України за основним місцем обліку:


 - заяву за формою №8-ОПП (за бажанням), дата якої фіксується у журналі за формою №6-ОПП;

 - оригінали документів, що видаються платнику податків (свідоцтва, патенти, інші документи тощо) і підлягають поверненню до територіального органу Міндоходів України, а також завірені цими органами копії зазначених документів, якщо такі видавалися та підлягають поверненню.

Отже, Порядком №1588 не передбачено обов'язку подання до територіальних органів Міндоходів України заяви про припинення платника податків за формою №8-ОПП для платників податків, відомості щодо яких містяться в Єдиному державному реєстрі та для яких законами не встановлено особливості їх державної реєстрації. Такі платники податків можуть подати заяву за формою №8-ОПП за бажанням, після внесення до Єдиного державного реєстру запису про прийняття рішення про припинення.

Якщо фізична особа здійснює незалежну професійну діяльність, то зняття її з обліку здійснюється після припинення такої незалежної діяльності у порядку, встановленому для фізичних осіб — підприємців. Для цього вона має подати до територіального органу Міндоходів України за основним місцем обліку:

 - заяву за формою №8-ОПП;

 - довідку за формою №4-ОПП та інші документи, що видаються платнику податків і підлягають поверненню.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Джерело: Вісник. Офіційно про податки

Рубрика: Держрегулювання/Підприємництво

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Підприємництво»

  • Зміна організаційно-правової форми підприємства: переведення працівників без звільнення
    Підприємство змінює організаційно-правову форму з ПрАТ на ТОВ, при цьому код підприємства за ЄДРПОУ не змінюється. Чи можливо переоформити людей з ПрАТ на ТОВ без звільнення, щоб не сплачувати компенсацію за невикористану відпустку та податки з неї; як правильно зробити запис у трудовій книжці?
    16.12.2021463
  • Отримання підприємцем послуг від фізичної особи: оподаткування
    Чи може ФОП отримувати послуги (за договором надання послуг) від фізичної особи, якщо буде сплачувати за нього ПДФО та військовий збір?
    05.11.2021351
  • Особливості діяльності ФОП, що надає бухпослуги
    Яких умов має дотримуватися ФОП, щоб здійснювати діяльність з надання бухгалтерських послуг? Як документально підтверджувати надання своїх послуг іншим ФОПам та юрособам?
    11.05.20213 1695
  • Оплата третьою особою: наслідки
    На розрахунковий рахунок ТОВ надійшли кошти від покупця Петренко П., який скористався послугою ПриватБанку «реєстрові поповнення» і авторизувався не сам, а через телефон іншої людини. В результаті в банківській виписці вказано «... від Петренко П. через Сидоренко С.». Чи можемо в обліку провести платіж і відвантаження на Петренка? Чи правомірна така оплата?
    22.05.20201 985
  • Зміна розміру відрахувань держпідприємств: з якої дати починає діяти?
    Чи має право ДП застосовувати при звітуванні за І квартал 2020 року зменшений норматив відрахування чистого прибутку (передбачений постановою КМУ №349), якщо на момент звітування Постанову було прийнято, оприлюднено, але не опубліковано?
    19.05.2020163