Головна Усі консультації Суспільство і життя Нерухомість, житло, земля

Орендодавець зобов'язаний провести капітальний ремонт, а орендар - поточний

Як розподіляються обов'язки стосовно підтримання в належному стані речі, переданої в оренду?

Правила розподілу обов'язків між сторонами стосовно підтримання в належному стані речі, переданої в оренду, закріплено в ст. 776 ЦКУ. Так, на орендаря покладається обов'язок проведення за його рахунок поточного ремонту. А ось обов'язок проведенню капітального ремонту покладається на орендодавця. Ці умови можуть бути змінені договором.


 

Капітальний ремонт слід провести в термін, встановлений договором. Якщо цей термін не визначено або існує невідкладна потреба, ремонт має бути проведено в розумний строк.

У ч. 3 ст. 776 ЦКУ передбачено наслідки невиконання орендодавцем цього обов'язку: у цьому разі орендар має право на свій вибір або зробити капітальний ремонт речі і зарахувати його вартість у рахунок плати за користування річчю, або стягнути з орендодавця вартість ремонту, або вимагати дострокового розірвання договору та відшкодування збитків.

Доступ до повного тексту матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо Ви вже зареєстровані на нашому сайті - будь ласка, авторизуйтесь.

Якщо поки що ні - зареєструйтесь прямо зараз: це просто, не вимагає Ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Що ще дає реєстрація?

Автор:
«Дебет-Кредит»
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Суспільство і життя / Нерухомість, житло, земля
Теги:
Оренда , Договір

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі