• Посилання скопійовано

Продаж транспорту нерезиденту здійснюється за загальновстановленими правилами

Як продати трактор з товариства в Україні в товариство в Грузії?

Така операція проводиться за загальновстановленими правилами і, на нашу думку, не має яких-небудь особливостей в оформленні. Підставою для продажу буде договір купівлі-продажу або поставки, укладений за нормами ЦКУ. Митне оформлення залежатиме від того, коли за договором відбудеться перехід права власності на трактор і хто буде відповідати за таке митне оформлення – покупець чи продавець. Адже якщо перехід права власності відбудеться ще в Україні, то експорт трактору здійснюватиме його власник-нерезидент.


 

І тільки якщо договором буде передбачено, що перехід права власності відбудеться вже в Грузії або що продавець бере на себе обов’язки з митного оформлення перетину трактором кордонів, то цим питанням займатиметься продавець. Також договором слід буде врегулювати питання доставки трактору і його страхування під час транспортування. І строки розрахунків за нього, враховуючи те, що, згідно із українським законодавством з валютного контролю, зараз ці розрахунки (якщо поставка трактору буде раніше, ніж його оплата) потрібно провести протягом 90 календарних днів, інакше постачальнику-резиденту загрожуватиме пеня. 

Якщо у вас є ще якісь запитання щодо оформлення тощо такого правочину, прохання конкретизувати, який саме його аспект вас цікавить. 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Суспільство і життя/Авто

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Авто»

  • Облік авто, отриманого за договором фінлізингу, після його арешту
    Підприємство використовує у власній діяльності автомобіль, отриманий за договором фінлізингу. Стався страховий випадок і автомобіль забрали під арешт на невизначений термін. Чи зупиняти робити щомісячні платежі? Чи продовжувати відображати їх в бухгалтерському обліку? Чи нараховувати амортизацію?
    21.08.202345
  • Оформлення передачі обладнання і заправка авто в рамках договору підряду
    Юрособа - замовник і ФОП на ЄП - підрядник уклали договір підряду, за яким підрядник виконуватиме роботи з монтажу, калібрування, діагностики, ремонту, технічного супроводу, повірки вагового обладнання, а також доставку вагового обладнання на об’єкти кінцевого замовника. Юрособа для виконання робіт за договором безоплатно надає ФОП обладнання, автомобіль. Чи треба на кожен об’єкт складати акт приймання-передачі? Чи може замовник заправляти паливом передане авто?
    16.08.2023136
  • Заправка працівником каністри пальним у вихідний день
    Працівник підприємства, водій, за паливною карткою підприємства заправляє власну каністру пальним у вихідний день. А в робочий день з каністри заправляє бак авто підприємства. Чи нараховувати зарплату за вихідний день? Чи має право водій отримувати пальне у власну тару? Чи потрібно отримати ліцензію на зберігання пального?
    25.05.20215801
  • Фінансовий лізинг (оренда) автомобіля: як відбувається?
    Як взяти автомобіль у фінансовий лізинг (оренду)?
    01.07.20191 072
  • Викрадення авто: як діяти підприємству?
    Які дії повинне здійснити підприємство при викраденні автомобіля?
    25.06.2019355