ДФСУ у підкатегорії 107.09 ресурсу “ЗІР” зазначили, що відповідно до п. 299.1 ПКУ реєстрація суб’єкта господарювання як платника єдиного податку здійснюється шляхом внесення відповідних записів до реєстру платників ЄП.
Згідно з п. 299.9 ПКУ за бажанням зареєстрований платник ЄП може безоплатно та безумовно отримати витяг з реєстру платників ЄП. Строк надання витягу не повинен перевищувати одного робочого дня з дня надходження запиту. Витяг діє до внесення змін до реєстру.
Форма запиту про отримання витягу та витягу з реєстру платників ЄП затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
Слід зазначити, що нормами ПКУ не встановлено обмежень щодо отримання ФОП – платником єдиного податку витягу з реєстру платників ЄП поштою.
Разом з цим, з метою постійного забезпечення органів державної влади, органів місцевого самоврядування, юридичних та фізичних осіб інформацією центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, щоденно оприлюднює для безоплатного та вільного доступу на єдиному державному реєстраційному веб-порталі юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців та власному офіційному веб-сайті, зокрема такі дані з реєстру платників єдиного податку:
- прізвище, ім’я, по батькові для фізичної особи;
- дату (період) обрання або переходу на спрощену систему оподаткування;
- ставку єдиного податку;
- групу платника податку;
- види господарської діяльності;
- дату виключення з реєстру платників єдиного податку (п. 299.13 ПКУ).