• Посилання скопійовано

Оподаткування доходів підприємця у місяці реєстрації

На якій системі оподаткування буде перебувати новостворена фізособа–підприємець, яка до закінчення місяця, в якому відбулась її держреєстрація, подала заяву про застосування спрощеної системи оподаткування та обрала ставку єдиного податку, встановлену для І або ІІ групи?

Зареєстрована в установленому порядку фізична особа – підприємець, яка до закінчення місяця, в якому відбулася державна реєстрація, подала заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для першої або другої групи, до першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулася її державна реєстрація, перебуває на загальній системі оподаткування та подає до контролюючого органу за місцем своєї податкової адреси протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу, Податкову декларацію про майновий стан і доходи, форма якої затверджена наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 №859 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 15.09.2016 №821), за період від дати державної реєстрації до переходу на спрощену систему оподаткування.

При цьому ДФС нагадує, що платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця (п. 295.1 ст. 295 ПКУ).

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Автор: «Дебет-Кредит»

Джерело: Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс

Рубрика: Спрощена система/ФОП на єдиному податку

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ФОП на єдиному податку»

  • Послуги з оренди: надавати від ФОПа чи фізособи?
    Фізособа має у своїй власності та хоче здавати в оренду лінії (верстати) по прокату металу. Ця фізособа також зареєстрована як ФОП – платник ЄП II групи. Чи може просто фізособа здавати в оренду ці лінії? Чи це можливо робити тільки від ФОП ?
    27.06.20253562
  • Чи буде дохід у ФОПа - "єдинника" при передачі майна за договором позички?
    ФОП на ІІІ групі ЄП здає в оренду частину нежитлового приміщення ФОПу на ІІ групі для ведення господарської діяльності, але на безоплатній основі. Чи правомірний такий договір і чи не буде негативних податкових наслідків для орендодавця?
    26.06.20257831
  • Ресторанне господарство "єдинника" ІІ групи: обслуговування юросіб
    Чи може ФОП на ІІ групі ЄП з КВЕДом 56.10 "Діяльність ресторанів, надання послуг мобільного харчування" приймати замовлення на ресторанне обслуговування (у своєму приміщенні) від держустанови або юрособи на загальній системі? Як правильно оформити такі відносини? Які документи є обов'язковими і як мають проводитись розрахунки, зокрема, безготівково?
    23.06.202574
  • ФОП - "єдинник" організовує семінар за кордоном: чи можна?
    ФОП на ІІІ групі ЄП (без ПДВ, основний КВЕД 82.30) організовує виїздний закордонний семінар. Немає можливості офіційних платежів за кордоном, адже провадження підприємницької діяльності має бути на території України. Погодили інший формат оплати за межами країни. Але сам трансфер (Київ - Вроцлав) хочуть сплатити офіційно з р/р. Які ризики для ФОПа при даній операції? Тобто сплата транспортних послуг для інших людей - учасників семінару. Актом перевізник закриє, проте є сумніви, чи не виникнуть проблеми?
    23.06.202530
  • ФОП-«єдинник» переходить на загальну систему оподаткування: коли реєструватися платником ПДВ?
    ФОП – платник єдиного податку (ЄП) II групи перевищив річний ліміт доходу та переходить на загальну систему оподаткування з наступного кварталу. В який строк необхідно подати заяву про реєстрацію платником ПДВ: одночасно із заявою про відмову від ЄП чи з першого числа кварталу, в якому відбудеться перехід?
    19.06.202527