• Посилання скопійовано

Оподаткування доходів адвоката і підприємця-"єдинника" ІІІ групи в одній особі

Фізособа одночасно зареєстрована як підприємець ІІІ групи платник єдиного податку (основним видом діяльності є надання юридичних послуг, в т.ч. держорганам) і перебуває на обліку в ДФС як особа, яка здійснює незалежну професійну адвокатську діяльність. Як оподатковуються доходи такої фізособи?

Суперечки щодо того, чи може адвокат одночасно мати статус підприємця і вести незалежну професійну діяльність, тривають не один рік.

Наказом від 24.12.2012 року №1185 ДПАУ затвердила Узагальнюючу податкову консультаціїю щодо деяких питань оподаткування фізичних осіб, які провадять незалежну професійну діяльність (приватних нотаріусів, адвокатів). В ній зазначено, що фізична особа, яка здійснює незалежну адвокатську діяльність, не може бути підприємцем у межах такої адвокатської діяльності. При цьому чинним законодавством не заборонено фізичній особі, яка здійснює незалежну адвокатську діяльність, бути підприємцем та здійснювати іншу підприємницьку діяльність.

Таким чином, податківці стверджують, що це можливо, однак адвокатську діяльність фізособа має проводити як незалежну професійну діяльність. Цей статус не передбачає можливості сплати єдиного податку за доходами від такої діяльності  (платниками ЄП можуть бути ФОП, а як ФОП здійснювати адвокатську діяльність не можливо) і вимагає подання річної декларації про майновий стан та доходи, у якій треба показати усі доходи, отримані протягом звітного року, але у розділі, щодо здійснення  незалежної професійної діяльності (як оподаткований ПДФО та ВЗ дохід) – лише доходи від адвокатської діяльності.  

Решту підприємницької діяльності, яка не підпадає під послуги адвоката, фізособа може відображати у декларації платника єдиного податку. Нагадаємо, що правові засади організації і діяльності адвокатури та здійснення адвокатської діяльності в Україні регулюються Законом №5076

Адвокатською діяльністю визнається незалежна професійна діяльність адвоката зі здійснення захисту, представництва та надання інших видів правової допомоги клієнту.

До інших видів правової допомоги відносяться види адвокатської діяльності з надання правової інформації, консультацій та роз'яснень з правових питань, правового супроводу діяльності клієнта, складення заяв, скарг, процесуальних та інших документів правового характеру, спрямованих на забезпечення реалізації прав, свобод і законних інтересів клієнта, недопущення їх порушень, а також на сприяння їх відновленню в разі порушення (підпункт 6 пункту 1 статті 1 Закону №5076).

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Спрощена система/ФОП на єдиному податку

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ФОП на єдиному податку»