• Посилання скопійовано

Продаж фізособі устаткування підприємцем-єдинником: визначаємо види діяльності єдинника

Підприємець-єдинник II групи купив закордоном металопрокатний станок (собівартість 14 000 дол.). Увіз його як фізособа-підприємець в серпні 2015 р. і планував займатися прокаткою металу, але передумав. Тепер хоче продати цей станок фізособі. Як правильно це зробити?

Так, безумовно, платник єдиного податку має право продати станок фізичній особі. Такий продаж не суперечить встановленим ПКУ для платників ЄП 2 групи правилам. В той же час, у разі якщо роздрібна торгівля не зазначена як один з можливих видів діяльності в Реєстрі платників ЄП, це може призвести до неприємних наслідків. Відповідно до пп. 7 пп. 298.2.3 ПКУ платники ЄП зобов’язані перейти на сплату інших податків і зборів у разі здійснення видів діяльності, не зазначених у реєстрі платників єдиного податку, з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому здійснювалися такі види діяльності. Крім того, до обсягу доходів такої діяльності буде застосована ставка 15%.

Обрані суб’єктом господарювання види господарської діяльності (згідно з КВЕД ДК 009:2010) зазначаються у заяві про застосування спрощеної системи оподаткування (пп. 5 п. 298.3 ПКУ). Отже , відомості про види господарської діяльності вносяться до реєстру платників єдиного податку (п. 299.7 ПКУ), за умови, що ці види діяльності дають право застосовувати спрощену систему оподаткування.

При цьому ПКУ не передбачено обмежень для фізичних осіб - підприємців щодо кількості видів діяльності, які можуть бути внесені до реєстру платників єдиного податку. Діюча форма заяви, затверджена наказом Міністерства фінансів України від 20.12.2011 р. №1675. У разі зміни видів господарської діяльності заява подається платниками єдиного податку першої і другої груп не пізніше 20 числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулися такі зміни. Виходячи з умов запитання підприємець повинен до здійснення продажу внести зміни у відомості про види господарської діяльності та додати вид діяльності з кодом 47.99 (Інші види роздрібної торгівлі поза магазинами).

При цьому не обов’язково здійснювати продаж устаткування з прибутком, такий продаж можливо здійснити за ціною нижчою від ціни придбання.

Звісно, продати такий станок ФОП може і як звичайна фізособа. Але в такому випадку він сплатить більше податків з вартості проданого майна – і ПДФО за ставкою 18%, і військовий збір за ставкою 1,5%. Більш того, якщо станок продаватиметься фізособі, яка не має статусу підприємця, то такий продавець повинен буде подати річну декларацію про майновий стан і доходи до 1 травня року, наступного за роком, у якому він продасть станок. В такій декларації потрібно буде зазначити отриманий від продажу дохід (виручку), розрахувати суму ПДФО та військового збору, та сплатити ці податки до 1 серпня року, в якому подано декларацію. 

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Олефіренко Олександра

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Спрощена система/ФОП на єдиному податку

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ФОП на єдиному податку»