• Посилання скопійовано

Если расчеты за товары осуществляются в денежной форме, дата признания дохода зависит от факта получения денег

Частный предприниматель — плательщик единого налога ІІ группы реализирует товар. Покупатели рассчитываются наличными или через терминал. Если расчет через терминал, кассир получает квитанцию о снятии денег с карточки покупателя и записывает выручку в Книгу доходов. На расчетный счет деньги зачисляют в течении 1-3 дней. Какая дата оприходования выручки?

Вопрос: Частый предприниматель — плательщик единого налога ІІ группы осуществляет реализацию товара. Проведение расчетов за приобретенный товар осуществляется покупателями как за наличный расчет, так и с использованием платежного терминала. При проведении расчетов через терминал кассир получает квитанцию, распечатанную терминалом, о том, что деньги сняты с карточки покупателя. Согласно этой квитанции кассир записывает выручку в книгу доходов в день снятия средств с карточки покупателя. На расчетный счет деньги зачисляют в течении следующих 1-3 дней. Главное управление ГФС в г. Киеве в своем письме от 25.09.2015 г. №2846/Г/26-15-17-04-14  разъясняет, что запись в Книгу доходов частный предприниматель должен сделать по дате зачисления средств на расчетный счет. Какая дата оприходования выручки является правильной: по факту снятия денег с карточки покупателя или по факту зачисления средств на расчетный счет предпринимателя?

Ответ: Відповідно до п. 292.6 ПКУ датою отримання доходу платника єдиного податку є дата надходження коштів платнику єдиного податку у грошовій (готівковій або безготівковій) формі. Дохід відображається щоденно у Книзі обліку доходів. Сума отриманих коштів зазначається у графі 2.

На сьогодні порядок ведення книги обліку доходів платників єдиного податку першої і другої груп та платників єдиного податку третьої групи, які не є платниками податку на додану вартість, затверджено наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2015 р. №579.

Згідно з пунктом 5 цього порядку записи у Книзі виконуються за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід, окремо про кошти, що надійшли на поточний рахунок єдиноподатника та/або отримано готівкою.

Отже, враховуючи, що розрахунки за відвантажені товари (виконані роботи, надані послуги) здійснюються виключно в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій), дата визнання доходу буде залежати від факту отримання коштів:

- якщо кошти отримуються готівкою, датою є отримання готівки платником ЄП;

-  якщо кошти отримуються на поточний рахунок, дата доходу визнається за фактом зарахування коштів на поточний рахунок підприємця. Підтвердженням дати отриманого доходу у цьому випадку буде банківська виписка.

Аналогічна думка у податкового органу щодо цього питання висвітлена у листі ДФСУ від 28.09.2015 р. №9032/Г/99-99-17-02-02-14.

А от у разі здійснення торгівлі з використанням торговельних автоматів, потрібно враховувати норми п. 292.7 та п. 292.8 ПКУ. У разі здійснення торгівлі товарами або послугами з використанням торговельних автоматів чи іншого подібного обладнання, що не передбачає наявності реєстратора розрахункових операцій, датою отримання доходу вважається дата вилучення з таких торговельних апаратів та/або подібного обладнання грошової виручки.

У разі якщо торгівля товарами (роботами, послугами) через торговельні автомати здійснюється з використанням жетонів, карток та/або інших замінників грошових знаків, виражених у грошовій одиниці України, датою отримання доходу вважається дата продажу таких жетонів, карток та/або інших замінників грошових знаків, виражених у грошовій одиниці України.

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор: Олена Водоп`янова

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Спрощена система/ФОП на єдиному податку

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ФОП на єдиному податку»