• Посилання скопійовано

Спрощенці на 2 групі застосовуватимуть РРО з 1 січня 2016 року

Приватний підприємець (єдиний податок, 2 група) здійснює роздрібну торгівлю пивом.Чи обов'язково йому з 1 липня 2015 року застосовувати РРО та переходити на загальну систему оподаткування?

Згідно з УКТ ЗЕД пиво із солоду (солодове) належить до товарної позиції 2203. А з 1 липня 2015 року буде змінено терміни “алкогольні напої” у пп. 14.1.5 ПКУ та “пиво” у пп. 14.1.144 ПКУ. З цієї дати продукти, які зазначені у товарних позиціях 2203 будуть належати до алкогольних. Відповідно, пиво - це алкогольний напій, що відноситься до товарної групи УКТ ЗЕД за кодом 2203. Аналогічні зміни щодо терміну “алкогольні напої” будуть внесені до Закону України від 19.12.1995 р. №481/95-ВР "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів". У ст. 15 зазначеного закону сказано, що роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) може здійснюватися суб'єктами господарювання всіх форм власності за наявності у них ліцензій. Зверніть увагу, що плата за ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, крім сидру та перрі (без додання спирту), становить 8000 грн (на території сіл і селищ, за винятком тих, що знаходяться у межах території міст, - 500 грн) на кожний окремий, зазначений в ліцензії електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій), що знаходиться у місці торгівлі.


Проте, обов'язковість до застосування РРО для платників ЄП другої групи набирає чинності з 1 січня 2016 року

І всі зазначені зміни, щодо визначення нових термінів та вимоги до застосування РРО платниками ЄП другої групи вносяться одним законом, згідно п. 1 розділу II Закону України від 28.12.2014 р. №71-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи".

Отже, платники ЄП другої групи не використовуватимуть РРО з 1 липня 2015 р. Але є суперечність між ПКУ та Законом №481/95-ВР, адже ПКУ не вимагає від підприємців — платників ЄП торгувати пивом виключно з використанням РРО, а Закон №481/95-ВР вимагає  отримати ліцензію на кожний окремий, зазначений в ліцензії РРО. Офіційних роз'яснень з даного питання нажаль досі немає. Зауважимо, що для тих платників ЄП, які за власним бажанням з 1 січня 2015 р. до 30 червня 2015 р. включно почали застосовувати зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО, передбачено “бонус” у вигляді звільнення до 1 січня 2017 року від перевірок з питань дотримання порядку застосування РРО (п. 28 підрозділ 10 розділу ХХ ПКУ).

Насамкінець також зауважимо, що пиво безалкогольне відноситься до товарної групи УКТ ЗЕД за кодом 2202 і не належить до алкогольних напоїв та не потребує ліцензії на право торгівлі. 

 

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Олена Водоп`янова

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Спрощена система/ФОП на єдиному податку

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ФОП на єдиному податку»

  • Послуги з оренди: надавати від ФОПа чи фізособи?
    Фізособа має у своїй власності та хоче здавати в оренду лінії (верстати) по прокату металу. Ця фізособа також зареєстрована як ФОП – платник ЄП II групи. Чи може просто фізособа здавати в оренду ці лінії? Чи це можливо робити тільки від ФОП ?
    27.06.202570
  • Чи буде дохід у ФОПа - "єдинника" при передачі майна за договором позички?
    ФОП на ІІІ групі ЄП здає в оренду частину нежитлового приміщення ФОПу на ІІ групі для ведення господарської діяльності, але на безоплатній основі. Чи правомірний такий договір і чи не буде негативних податкових наслідків для орендодавця?
    26.06.2025213
  • Ресторанне господарство "єдинника" ІІ групи: обслуговування юросіб
    Чи може ФОП на ІІ групі ЄП з КВЕДом 56.10 "Діяльність ресторанів, надання послуг мобільного харчування" приймати замовлення на ресторанне обслуговування (у своєму приміщенні) від держустанови або юрособи на загальній системі? Як правильно оформити такі відносини? Які документи є обов'язковими і як мають проводитись розрахунки, зокрема, безготівково?
    23.06.202572
  • ФОП - "єдинник" організовує семінар за кордоном: чи можна?
    ФОП на ІІІ групі ЄП (без ПДВ, основний КВЕД 82.30) організовує виїздний закордонний семінар. Немає можливості офіційних платежів за кордоном, адже провадження підприємницької діяльності має бути на території України. Погодили інший формат оплати за межами країни. Але сам трансфер (Київ - Вроцлав) хочуть сплатити офіційно з р/р. Які ризики для ФОПа при даній операції? Тобто сплата транспортних послуг для інших людей - учасників семінару. Актом перевізник закриє, проте є сумніви, чи не виникнуть проблеми?
    23.06.202528
  • ФОП-«єдинник» переходить на загальну систему оподаткування: коли реєструватися платником ПДВ?
    ФОП – платник єдиного податку (ЄП) II групи перевищив річний ліміт доходу та переходить на загальну систему оподаткування з наступного кварталу. В який строк необхідно подати заяву про реєстрацію платником ПДВ: одночасно із заявою про відмову від ЄП чи з першого числа кварталу, в якому відбудеться перехід?
    19.06.202526