• Посилання скопійовано

Оподаткування дивідендів: окремі нюанси

Юрособа - платник єдиного податку 3 групи (4%) отримує на розрахунковий рахунок дивіденди за інвестиційними сертифікатами за 2014 р. від юрособи - платника податку на прибуток. Чи включаються ці суми до доходу платника єдиного податку, що підлягають оподаткуванню єдиним податком?

Згідно пп. 2 п. 292.1 ПКУ доходом юридичної особи - платника єдиного податку є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ПКУ. Згідно пп. 10 п. 292.11 ПКУ до складу доходу платника єдиного податку не включаються дивіденди, отримані платником єдиного податку - юридичною особою від інших платників податків, оподатковані в порядку, визначеному ПКУ.

Правила оподаткування дивідендів, що виплачуються платниками податку на прибуток - емітентами корпоративних прав, визначені у п. 57.1-1 ПКУ. Крім випадків, передбачених пп. 57.1-1.3 ПКУ, емітент корпоративних прав, який приймає рішення про виплату дивідендів своїм акціонерам (власникам), нараховує та вносить до бюджету авансовий внесок із податку на прибуток, тобто оподатковує дивіденди податком на прибуток. Тож якщо отримані дивіденди вже були оподатковані податком на прибуток, отримувач – платник єдиного податку такі дивіденди вже не оподатковує.

 Але цей пункт не діє для дивідендів, що сплачуються за інвестиційними сертифікатами.


Згідно п. 8 ст. 1 Закону України від 05.07.2012 №5080-VI «Про інститути спільного інвестування», інвестиційний сертифікат – це цінний папір, емітентом якого є компанія з управління активами пайового інвестиційного фонду (пайовий фонд) та який засвідчує право власності учасника пайового фонду на частку в пайовому фонді та право на отримання дивідендів (для закритого пайового фонду). Далі, згідно п. 10 ст. 1 вищевказаного закону інститут спільного інвестування – це корпоративний або пайовий фонд.

Особливості оподаткування інститутів спільного інвестування визначені у п. 141.6 ПКУ. Так, відповідно до пп. 141.6.1 ПКУ звільняються від оподаткування кошти спільного інвестування, а саме: кошти, внесені засновниками корпоративного фонду, кошти та інші активи, залучені від учасників інституту спільного інвестування, доходи від здійснення операцій з активами інституту спільного інвестування, доходи, нараховані за активами інституту спільного інвестування, та інші доходи від діяльності інституту спільного інвестування (відсотки за позиками, орендні (лізингові) платежі, роялті тощо).

Таким чином, якщо дивіденди за інвестиційними сертифікатами, були отримані безпосередньо від інституту спільного інвестування,  не оподатковуються при їх виплаті платнику єдиного податку, то такий платник повинен сплачувати єдиний податок з суми дивідендів, що фактично були отримані ним у грошовій формі.

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Спрощена система/ФОП на єдиному податку

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ФОП на єдиному податку»