• Посилання скопійовано

Чи може ФОП на ЄП виготовляти вино та продавати його на ярмарках?

Чи можна ФОПу на ІІ групі ЄП займатися виробництвом вина з покупної сировини? Працівників немає, оборот - 100 тис. грн на рік, виготовлене вино буде продаватися на ярмарках. Чи потрібно застосовувати РРО?

Відповідно до пп. 291.4 ПКУ,  друга група платників єдиного податку – це ФОП, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:

  • не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;
  • обсяг доходу не перевищує 834 розміри мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року. У 2024 році - це 5 921 400 грн.

Відповідно до пп. 291.5.1 ПКУ, не можуть бути платниками ЄП першої - третьої груп суб'єкти господарювання (юридичні особи та ФОП), які здійснюють, зокрема, виробництво, експорт, імпорт, продаж підакцизних товарів (крім роздрібного продажу паливно-мастильних матеріалів в ємностях до 20 літрів та діяльності фізичних осіб, пов’язаної з роздрібним продажем пива, сидру, пері (без додання спирту) та столових вин).

Термін «вино столове» визначений ст. 1 Закону №2662-IV «Про виноград та виноградне вино»: це вино, виготовлене шляхом повного чи неповного збродження сусла. Залежно від вмісту цукрів, столове вино поділяється на сухе, напівсухе, напівсолодке. Всі вина, і столові в тому числі, належать до підакцизних товарів, оскільки їхні коди УКТ ЗЕД наявні у пп. 215.3.1 ПКУ.

Як бачимо, ФОПам 1 – 3 груп ЄП не дозволено виробництво будь-яких підакцизних товарів, в тому числі і столових вин. А ось торгувати покупними столовими винами, пивом, сидром та пері (без додання спирту) – можна. 

ФОП на загальній системі може виробляти вино з покупної сировини та продавати його вроздріб на ринках, ярмарках тощо. За загальним правилом, у разі прийняття в оплату готівки та платіжних карток ФОП на загальній системі повинен застосовувати РРО відповідно до вимог Закону про РРО. Але для торгівлі на ринках, на ярмарках є виключення – це п. 3 Переліку №1336, який дозволяє торгувати в цих місцях без РРО в межах 500 тис грн на рік. Тож на ярмарку можна торгувати без РРО, якщо річний оборот менше 500 тис. грн.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Спрощена система/ФОП на єдиному податку

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ФОП на єдиному податку»