• Посилання скопійовано

ФОП – працівник фірми, якій постачає товари: чи є ризики?

ФОП на ІІ групі ЄП здійснює продаж товарів організації, у якій він є найманим працівником (не керівник). Чи є ризики в оподаткуванні за такими операціями? Чи буде ця операція мати ознаки пов’язаних осіб? Чи вважатиметься дохід, виплачений ФОПу, додблагом працівника та оподатковуватися ПДФО? Чи впливає така співпраця на оподаткування фірми, ФОПа та працівника?

ФОП на ІІ групі ЄП здійснює продаж організації товарів, на якій є найманим працівником (не керівник): чи є ризики в оподаткуванні?

Жодних ризиків. ФОП має право укладати договори та реалізовувати товари будь-яким юрособам та ФОПам у відповідності з зареєстрованим КВЕДом. Оскільки, згідно з пп. 2 ст. 291.4 ПКУ ФОП на ІІ групі може надавати послуги населенню, а також юридичним особам та фізичним особам-підприємцям, що перебувають на єдиному податку. Це не стосується товарів, які ФОП на ІІ групі ЄП може продавати будь-кому.

Те, що в даній організації він є найманим працівником, то він отримує зарплату за виконану роботу в межах трудового договору. Ці дві різні співпраці не пов’язані між собою. За виконану роботу за займаною посадою, як найманий працівник, він отримує зарплату з якої роботодавець попередньо нараховує/утримує та сплачує до бюджету ЄВС, ПДФО та ВЗ. А за придбаний товар у нього як ФОПа згідно з договором чи за рахунком-фактурою проводиться оплата, з якої ФОП самостійно сплачує ЄП.

 

Чи буде ця операція мати ознаки пов’язаних осіб?

Ця операція не містить ознак пов’язаних осіб у розумінні пп. 14.1.159 ПКУ.

 

Чи вважатиметься дохід, виплачений ФОПу додатковим благом працівника та оподатковуватися ПДФО?

Ні, додаткового блага у працівника від того, що він провадить підприємницьку діяльність, не виникає, бо це різна діяльність. Як працівник він отримує зарплату, де податковим агентом виступає роботодавець. Як ФОП він самостійно визначає дохід від продажу товарів та самостійно сплачує з нього єдиний податок.

 

Чи впливає така співпраця на оподаткування фірми, ФОПа та працівника?

Оплата за придбаний у ФОПа товар відображається організацією у додатку 4ДФ єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ у графах 3а та 3 за ознакою доходу «157» на підставі витягу з реєстру ЄП. Зарплата відображається з ознакою доходу «101», а також відображається у додатку 1 за певним КЗО у графі 08 – вказується у графі 20 сума нарахованого ЄСВ.

ФОП самостійно декларує свій дохід від продажу товарів в декларації платника ЄП та відповідно сплачує сам ЄП. 

На дану особу (ФОП), як на найманого працівника, така співпраця не впливає.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Спрощена система/ФОП на єдиному податку

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ФОП на єдиному податку»