• Посилання скопійовано

За невчасно подану заяву про зміни до свідоцтва платника єдиного податку відповідальності не передбачено

Підприємець — платник єдиного податку змінив податкову адресу, але вчасно не подав заяву про внесення змін до свідоцтва. Чи передбачено відповідальність за таке порушення?

Пунктом 298.4 ст. 298 Податкового кодексу передбачено, що у разі зміни, зокрема, прізвища, імені, по батькові фізичної особи — підприємця або серії та номера паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання в установленому порядку відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків) подається заява протягом місяця з дня виникнення таких змін.

У разі зміни податкової адреси суб’єкта господарювання, місця провадження господарської діяльності, видів господарської діяльності заява подається платниками єдиного податку першої і другої груп не пізніше 20 числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулися такі зміни (п. 298.5 вищезазначеної статті цього Кодексу).


У разі зміни податкової адреси суб’єкта господарювання, місця провадження господарської діяльності заява подається платниками єдиного податку, зокрема, третьої та п’ятої груп, разом із податковою декларацією за податковий (звітний) період, у якому відбулися такі зміни (п. 298.6 цієї самої статті Кодексу).

Згідно з п. 299.12 ст. 299 Податкового кодексу до раніше виданого свідоцтва платника єдиного податку в день подання платником єдиного податку заяви територіальним органом Міндоходів України вносяться зміни щодо:

прізвища, імені, по батькові фізичної особи — підприємця або серії та номера паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання в установленому порядку відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків);

податкової адреси суб’єкта господарювання;

місця провадження господарської діяльності;

видів господарської діяльності.

Пунктом п. 299.13 ст. 299 Податкового кодексу визначено, що за бажанням платника єдиного податку раніше видане свідоцтво може бути замінено у разі наявності у такого платника податку обставин, визначених у п. 299.12 цієї статті, та отримано нове свідоцтво у порядку, визначеному цією статтею. До отримання нового свідоцтва платник єдиного податку здійснює господарську діяльність на підставі раніше виданого свідоцтва, яке повертається територіальному органу Міндоходів України у день отримання нового свідоцтва.

Слід зазначити, що платники єдиного податку несуть відповідальність відповідно до Податкового кодексу за правильність обчислення, своєчасність та повноту сплати сум єдиного податку, а також за своєчасність подання податкових декларацій (п. 300.1 ст. 300 цього Кодексу).

Отже, враховуючи зазначене та норми глави 11 «Відповідальність» розділу ІІ Податкового кодексу, відповідальності за неподання фізичною особою — підприємцем — платником єдиного податку в установлені чинним законодавством строки заяви про внесення змін до раніше виданого свідоцтва платника єдиного податку не передбачено.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Джерело: Вісник. Офіційно про податки

Рубрика: Спрощена система/ФОП на єдиному податку

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ФОП на єдиному податку»